Reklama

Reklama

Novak Djoković jednak zagra w Australian Open?

Novak Djoković znalazł się w składzie Serbii na styczniowy ATP Cup, który odbędzie się w Australii. Oznacza to, że numer jeden męskiego tenisa prawdopodobnie zagra też w wielkoszlemowym Australian Open.

Organizatorzy ATP Cup poinformowali we wtorek, że 18 z 20 czołowych zawodników świata wystąpi w turnieju, w którym zobaczymy 16 reprezentacji, a Djoković będzie liderem serbskiej kadry. Impreza odbędzie się w dniach 1-9 stycznia.

Na razie "Nole" jeszcze publicznie nie ogłosił, czy będzie bronił tytułu w Australian Open, który rozpoczyna się 17 stycznia, a także nie podał, jaki jest jego status dotyczący szczepienia.

Choć kryteria udziału w ATP Cup są inne niż w Australian Open, to start w tych pierwszych zawodach oznacza, że Serb prawdopodobnie będzie walczył w Melbourne o 21. tytuł wielkoszlemowy, co dałoby mu samodzielnie pierwsze miejsce w liczbie zwycięstw. W tym momencie ma ich 20, tak samo jak Szwajcar Roger Federer i Hiszpan Rafael Nadal.

Reklama

W Sydney Djoković teoretycznie może zagrać bez zaszczepienia, ale rząd stanu Nowa Południowa Walia musiałby wystąpić o specjalne zezwolenie, a sam zawodnik po przyjeździe do Australii zostałby poddany 14-dniowej kwarantannie. 

Podział na grupy ATP Cup:

A: Serbia, Norwegia, Chile, Hiszpania

B: Rosja, Włochy, Austria, Australia

C: Niemcy, Kanada, W. Brytania, USA

D: Grecja, Polska, Argentyna, Gruzja


Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL