Niemka się postawiła, ale Ons Jabeur awansowała do finału Wimbledonu

Ons Jabeur awansowała do finału Wimbledonu! W półfinale Tunezyjka ograła Niemkę Tatjanę Marię 6:2, 3:6, 6:1.

Jabeur była zdecydowaną faworytką tego meczu. Jest w końcu wiceliderką rankingu WTA. Maria zajmuje dopiero 103. miejsce, ale na tegorocznym Wimbledonie świetnie się prezentuje.

Pierwszy set toczył się jednak całkowicie pod dyktando Tunezyjki. Dwa razy przełamała rywalkę i pewnie wygrała 6:2.

Maria "napsuła krwi" Jabeur, ale Tunezyjka się podniosła

Wydawało się, że druga partia będzie tylko formalnością. Maria nie zamierzała jednak składać broni.

Jabeur była zbyt pewna siebie i została skarcona. Niemka była agresywniejsza, dobrze grała przy siatce. Napsuła sporo krwi Tunezyjce i wygrała 6:3.

O wyniku meczu decydował więc trzeci set. Jabeur czuła się podrażniona i poprawiła swoją grę. Popełniała mniej błędów. Grała mocno i celnie.

Szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:0. Ostatecznie Tunezyjka rozbiła Niemkę 6:1 i przypieczętowała awans do finału.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.