Reklama

Reklama

„Nie mogę wybaczyć Radwańskiej przegranego Wimbledonu”

​Monika Niewinowska (Promedion), Jerzy Wasowski (Multikino.pl), Janusz Wiśnioch (Angora) i Andrzej Karczewski (PAP-emeryt) zostali halowymi mistrzami Polski dziennikarzy w tenisie. Podczas mistrzostw zbierano fundusze na leczenie reportera PAP Mariusza Wachowicza.

Do Pabianic, na korty MOSiR-u, zjechało ponad 40 przedstawicieli mediów, w wieku od 26 do 76 lat. Halowe mistrzostwa Polski Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy zorganizowało po raz 38.

W kuluarach zawodów najczęściej rozmawiano oczywiście o tenisie. W tym gronie wszyscy są jego znawcami. Główne tematy? Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, przyszłość polskiego tenisa itd. itp. Najdobitniej w tych dyskusjach zabrzmiał głos red. Huberta Kwinty, dziennikarza TVP, wieloletniego komentatora tenisa.

- Agnieszka Radwańska, jako jedna z najlepszych na świecie tenisistek, bardzo często mnie irytuje, za co później w myślach ją przepraszam. Jest bez wątpienia zawodniczką wybitną, ale wciąż sprawia wrażenie, że mogłaby grać jeszcze lepiej, z większymi sukcesami - wyznał red. Kwinta. - Isia ma niewątpliwie najlepszy wolej ze wszystkich zawodniczek WTA, ale nie mogę jej wybaczyć, że nie wygrała pamiętnego Wimbledonu w 2013 roku. Wygrała wtedy Marion Bartoli, a Agnieszka przegrała z Sabine Lisicki w półfinale, po bardzo dobrym meczu. To wtedy była najbliżej zdobycia tego tytułu - dodał.

Reklama

Gościem specjalnym mistrzostw był Jerzy Janowicz senior, który odpowiadał na pytania dziennikarzy tenisistów. Cierpliwie tłumaczył, że Jerzy, jego syn, najlepszy obecnie polski tenisista, ma już za sobą ubiegłoroczne kontuzje, że w jego 8-osobowym sztabie pracuje teraz na stałe psycholog, i że Jerzyk prawie na pewno zagra w meczu o Puchar Davisa z Argentyną w gdańskiej Ergo Arenie (początek 4 marca).

Klubowy wieczór członkowie Stowarzyszenia poświęcili na zbiórkę pieniędzy niezbędnych do kontynuowania rehabilitacji PAP-owskiego reportera Mariusza Wachowicza, który przed pięcioma miesiącami uległ ciężkiemu wypadkowi - obecnie jego stan lekarze określają mianem ograniczonej świadomości.

Uczestnicy mistrzostw sponsorskie upominki, wśród których była rakieta Jerzyka, ofiarowana przez Jerzego Janowicza, licytowali podczas spontanicznej aukcji. W efekcie na konto fundacji gromadzącej środki na rehabilitację dziennikarza trafiło ponad 3 tys. zł. Stowarzyszenie zapowiedziało kontynuację tej akcji.

Zawodom patronował prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewcz, a wśród sponsorów "najsmaczniejszy" był sądecki Bartnik. Organizator zawodów - Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy MEDIA - już dziś zaprasza pracowników mediów grających w tenisa na Letnie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie na kortach warszawskiej Legii (9-12 czerwca 2016 r.). Szczegóły na: www. mediatenis.pl

Mistrzostwa rozgrywano w grupach wiekowych.

Wyniki gier finałowych:

mężczyźni open

Jerzy Wasowski - Grzegorz Święcicki (Tenis Polska) - 7:6, 7:6

mężczyźni 55-64 lata

Janusz Wiśnioch - Jacek Lepiarz (PAP) - 9:4

mężczyźni 65+

Andrzej Karczewski - Zygmunt Chwast (Podróże) - 1:0, krecz Chwasta

kobiety

Monika Niewinowska - Ewa Woydyłło (Moda na Zdrowie) - 9:1

gra mieszana

Anna Ruszczak (Sukces Pisany Szminką), Andrzej Siezieniewski (b. prezes Polskiego Radia) - Niewinowska, Marian Lewandowski (prasa polonijna) 6:2, 6:0

gra podwójna open

Wasowski, Święcicki - Oskar Maya (Show), Rafał Jaworski (Intermedia) - 6:4, 6:4

gra podwójna 100+

Chwast, Aleksy Kosman (Wiadomości Świętokrzyskie) - Karczewski, Andrzej Hubl (freelancer) - 1:6, 6:4, 7:6

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL