Reklama

Reklama

„Nie mogę wybaczyć Radwańskiej przegranego Wimbledonu”

​Monika Niewinowska (Promedion), Jerzy Wasowski (Multikino.pl), Janusz Wiśnioch (Angora) i Andrzej Karczewski (PAP-emeryt) zostali halowymi mistrzami Polski dziennikarzy w tenisie. Podczas mistrzostw zbierano fundusze na leczenie reportera PAP Mariusza Wachowicza.

Do Pabianic, na korty MOSiR-u, zjechało ponad 40 przedstawicieli mediów, w wieku od 26 do 76 lat. Halowe mistrzostwa Polski Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy zorganizowało po raz 38.

W kuluarach zawodów najczęściej rozmawiano oczywiście o tenisie. W tym gronie wszyscy są jego znawcami. Główne tematy? Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, przyszłość polskiego tenisa itd. itp. Najdobitniej w tych dyskusjach zabrzmiał głos red. Huberta Kwinty, dziennikarza TVP, wieloletniego komentatora tenisa.

Reklama

- Agnieszka Radwańska, jako jedna z najlepszych na świecie tenisistek, bardzo często mnie irytuje, za co później w myślach ją przepraszam. Jest bez wątpienia zawodniczką wybitną, ale wciąż sprawia wrażenie, że mogłaby grać jeszcze lepiej, z większymi sukcesami - wyznał red. Kwinta. - Isia ma niewątpliwie najlepszy wolej ze wszystkich zawodniczek WTA, ale nie mogę jej wybaczyć, że nie wygrała pamiętnego Wimbledonu w 2013 roku. Wygrała wtedy Marion Bartoli, a Agnieszka przegrała z Sabine Lisicki w półfinale, po bardzo dobrym meczu. To wtedy była najbliżej zdobycia tego tytułu - dodał.

Gościem specjalnym mistrzostw był Jerzy Janowicz senior, który odpowiadał na pytania dziennikarzy tenisistów. Cierpliwie tłumaczył, że Jerzy, jego syn, najlepszy obecnie polski tenisista, ma już za sobą ubiegłoroczne kontuzje, że w jego 8-osobowym sztabie pracuje teraz na stałe psycholog, i że Jerzyk prawie na pewno zagra w meczu o Puchar Davisa z Argentyną w gdańskiej Ergo Arenie (początek 4 marca).

Klubowy wieczór członkowie Stowarzyszenia poświęcili na zbiórkę pieniędzy niezbędnych do kontynuowania rehabilitacji PAP-owskiego reportera Mariusza Wachowicza, który przed pięcioma miesiącami uległ ciężkiemu wypadkowi - obecnie jego stan lekarze określają mianem ograniczonej świadomości.

Uczestnicy mistrzostw sponsorskie upominki, wśród których była rakieta Jerzyka, ofiarowana przez Jerzego Janowicza, licytowali podczas spontanicznej aukcji. W efekcie na konto fundacji gromadzącej środki na rehabilitację dziennikarza trafiło ponad 3 tys. zł. Stowarzyszenie zapowiedziało kontynuację tej akcji.

Zawodom patronował prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewcz, a wśród sponsorów "najsmaczniejszy" był sądecki Bartnik. Organizator zawodów - Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy MEDIA - już dziś zaprasza pracowników mediów grających w tenisa na Letnie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie na kortach warszawskiej Legii (9-12 czerwca 2016 r.). Szczegóły na: www. mediatenis.pl

Mistrzostwa rozgrywano w grupach wiekowych.

Wyniki gier finałowych:

mężczyźni open

Jerzy Wasowski - Grzegorz Święcicki (Tenis Polska) - 7:6, 7:6

mężczyźni 55-64 lata

Janusz Wiśnioch - Jacek Lepiarz (PAP) - 9:4

mężczyźni 65+

Andrzej Karczewski - Zygmunt Chwast (Podróże) - 1:0, krecz Chwasta

kobiety

Monika Niewinowska - Ewa Woydyłło (Moda na Zdrowie) - 9:1

gra mieszana

Anna Ruszczak (Sukces Pisany Szminką), Andrzej Siezieniewski (b. prezes Polskiego Radia) - Niewinowska, Marian Lewandowski (prasa polonijna) 6:2, 6:0

gra podwójna open

Wasowski, Święcicki - Oskar Maya (Show), Rafał Jaworski (Intermedia) - 6:4, 6:4

gra podwójna 100+

Chwast, Aleksy Kosman (Wiadomości Świętokrzyskie) - Karczewski, Andrzej Hubl (freelancer) - 1:6, 6:4, 7:6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama