Reklama

Reklama

Nicolas Almagro w tym tygodniu zakończy karierę

Hiszpan Nicolas Almagro startem w rozpoczętym w poniedziałek challengerze w rodzinnej Murcji zakończy karierę. 33-letni tenisista, który wygrał 13 imprez ATP w singlu, w ostatnich latach głównie zmagał się z kłopotami zdrowotnymi.

"Przechodzę na sportową emeryturę, ponieważ w ostatnich latach nie byłem w stanie czerpać radości ze sportu, który tak wiele mi dał" - uzasadnił w poniedziałkowym wpisie na Twitterze Almagro.

Reklama

W przeszłości plasował się w czołowej "10" rankingu ATP. Dwa lata temu podczas wielkoszlemowego French Open doznał poważnej kontuzji kolana, po której już nigdy nie wrócił do pełnej sprawności i formy. Przewlekłe problemy ze zdrowiem sprawiły, że coraz dłużej trwały jego przerwy w grze i miał coraz gorsze wyniki. To wszystko zaś miało przełożenie na jego notowania i jesienią wypadł ze światowej listy.

W obsadzie challengera w swoim rodzinnym mieście znalazł się dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

33-letni Hiszpan poza 13 triumfami w zawodach ATP w singlu i jednym w deblu może pochwalić się trzykrotnym (2008, 2010, 2012) dotarciem do ćwierćfinału French Open. Za każdym razem przegrywał z późniejszym zwycięzcą - rodakiem Rafaelem Nadalem. Raz znalazł się też w czołowej "ósemce" innej imprezy wielkoszlemowej - Australian Open (2013).

Dowiedz się więcej na temat: Nicolas Almagro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje