Reklama

Reklama

Nastolatka z najszybszym serwem w historii kobiecej rywalizacji

W czwartkowym meczu wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Wimbledonie rozstawiona z numerem 11. Amerykanka Coco Gauff zaserwowała piłkę z prędkością 122 mil na godzinę (196,3 km/h). To najszybszy serwis w historii rywalizacji kobiet w tej imprezie.

18-letnia Gauff dokonała tego w piątym gemie spotkania 2. rundy z Rumunką Mihaelą Buzarnescu, którą pokonała 6:2, 6:3. Rywalka trafiła w piłkę rakietą, ale punkt zdobyła Amerykanka.

Do Gauff, która w tym roku przegrała z Igą Świątek w finale wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, należał także poprzedni rekord. W 1. rundzie, w spotkaniu z inną Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse, zaserwowała z prędkością 121 mil na godzinę (194,7 km/h).

Wimbledon. Za Gauff Kvitova i Rybakina

Kolejne najszybsze serwisy w Wimbledonie wykonały Czeszka Petra Kvitova i reprezentująca Kazachstan Jelena Rybakina - po 119 mil (191,5 km/h).

Reklama

W 3. rundzie rywalką Gauff będzie jej rodaczka Amanda Anisimova. 

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać mecze Igi Świątek w telewizji i internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. 

Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych. 

Reklama

Reklama

Reklama