Reklama

Reklama

​Naomi Osaka właścicielką kobiecego klubu piłkarskiego z USA

Odnosząca sukcesy w tenisie 23-letnia Naomi Osaka próbuje swoich sił także w biznesie. Mająca na koncie trzy tytuły wielkoszlemowe Japonka została właścicielką kobiecego klubu piłkarskiego North Carolina Courage, który gra w lidze National Women's Soccer League.

"Kobiety, które zainwestowały w mój rozwój sprawiły, że jestem dziś tym, kim jestem. Nie wiem, gdzie bym była bez nich. Z dumą ogłaszam, że jestem teraz właścicielką North Carolina Courage" - napisała na Twitterze Osaka.

W wywiadzie dla portalu The Athletic dodała zaś: "Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na sport kobiet i wspierać nowe pokolenie młodych dziewcząt. Jestem przedsiębiorcza i stawiam sobie całkiem ambitne cele".

Japonka, która jako dziecko zamieszkała z rodzicami w USA, w maju ubiegłego roku została według magazynu "Forbes" najlepiej zarabiającą sportsmenką świata. Jak oszacowano wówczas, w ciągu 12 miesięcy zarobiła 37,4 miliona dolarów.

Reklama

Zajmująca trzecie miejsce w rankingu WTA zawodniczka, która w przeszłości była liderką tego zestawienia, zakupem akcji North Carolina Courage poszła w ślady innej tenisistki. Słynna Amerykanka Serena Williams zainwestowała w drużynę Angel City FC, która ma zadebiutować w NWSL w przyszłym sezonie.

Klub Osaki, który założono w 2017 roku, wywalczył mistrzostwo kraju w 2018 i 2019 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy