Reklama

Reklama

Najpiękniejszy debel wygrywa

Prince śpiewał kiedyś o najpiękniejszej dziewczynie na świecie. I chodź o gustach się nie dyskutuje, to z pewnością mógłby także stworzyć utwór o najpiękniejszym deblu świata - Marta Domachowska/Maria Kirilenko.

Prince śpiewał kiedyś o najpiękniejszej dziewczynie na świecie. I chodź o gustach się nie dyskutuje, to z pewnością mógłby także stworzyć utwór o najpiękniejszym deblu świata -  Marta Domachowska/Maria Kirilenko.

Dla Polki i Rosjanki najważniejsze jest jednak to, że dobrze się uzupełniają i wygrywają. W środę awansowały do półfinału turnieju J&S Cup w Warszawie (pula nagród 585 tys. dolarów), pokonując parę rosyjską Anastazja Rodionowa/Jelena Wiesnina 6-2, 6-3.

- Jeśli wygramy ten turniej na pewno zagramy na kortach Rolanda Garrosa - zapewniła Domachowska, dla której jest to trzeci awans do półfinału gry podwójnej Sony Ericsson WTA Tour. - Nie będziemy przerywać takiej serii.

Polka, jak wcześniej przyznała, zna Rosjankę już od dawna, ale na ziemnych kortach Warszawianki po raz pierwszy tworzą deblową parę. - To jest dobry team - stwierdziła Kirilenko, która pod względem urody jest trochę mieszanką Anny Kurnikowej i Marii Szaparpowej, ma już na koncie singlową wygraną w WTA Tour (w 2004 w Birmingham właśnie z Szarapową).

Reklama

To właśnie Maria swoją grą przy siatce przesądziła o zwycięstwie polsko-rosyjskiej pary w ćwierćfinale. - Masza grała bardzo dobrze. Jeśli chodzi o woleja, to mogę się od niej wiele nauczyć, bo trochę mi do niej brakuje w tym elemencie gry - przyznała Domachowska, która po raz kolejny w warszawskiej imprezie zaimponowała dobrym serwisem. - To dla mnie dobry trening przed pojedynkiem singlowym (czwartkowym z Natalie Dechy - przyp. red.).

Domachowska i Kirilenko, które w półfinale zmierzą się z Tatianą Perebiynis (Ukraina) i Barborą Strycovą (Czechy), dobrze rozumieją się na korcie i być może tajemnica tkwi w sposobie porozumiewania się dwóch młodych zawodniczek. Obie nie rozmawiają bynajmniej po angielsku, ale mieszanką rosyjskiego i polskiego. I to pomaga...

Wynik meczu 1/4 finału debla:

Marta Domachowska, Maria Kirylenko (Polska, Rosja) - Anastazja Rodionowa, Jelena Wiesina (Rosja) 6-2, 6-3.

Witold Cebulewski, Warszawa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama