Reklama

Reklama

Nadal wstawił się za Rosjanami. Teraz nagle zmienia zdanie

Hiszpański tenisista zmienił zdanie w sprawie decyzji organizatorów Wimbledonu o wykluczeniu zawodników z Rosji i Białorusi na krótko przed rozpoczęciem turnieju. Jego słowa bez wątpienia odbiją się głośnym echem.

Rafael Nadal, podobnie jak Iga Świątek, przez tegoroczny turniej Rolanda Garrosa przeszedł niczym burza. Hiszpan po raz 14. sięgnął po trofeum French Open, pokonując w finale Norwega Caspera Ruuda.

Problemy zdrowotne 36-latka dają jednak o sobie znać, a jego start w Wimbledonie jest na ten moment wielką niewiadomą. Co ciekawe, na krótko przed rozpoczęciem rywalizacji na angielskich kortach, reprezentant Hiszpanii postanowił zmienić swoje stanowisko w sprawie decyzji organizatorów.

Rafael Nadal o swoim zdrowiu i występie w Wimbledonie

Reklama

Nadal o decyzji organizatorów Wimbledonu: "Szanuję to, co zrobili"

Organizatorzy Wimbledonu zareagowali na wojnę w Ukrainiewykluczając z turnieju reprezentantów Rosjan i Białorusi. Wielu zawodników odebrało krytycznie tę decyzję. Inni natomiast pozostali w tym temacie neutralni.

Rafael Nadal wcześniej nie chciał się wypowiadać na temat stanowiska organizatorów. Teraz Hiszpan postanowił zmienić zdanie. W rozmowie z dziennikarzami "CNN" zdradził, co tak naprawdę sądzi

Nadal odniósł się do decyzji zarządu ATP, który zareagował na postanowienie organizatorów Wimbledonu i zdecydował o nieprzyznawaniu punktów za turniej rozgrywany w Londynie.

Co ciekawe, Rafael Nadal jest członkiem Rady Tenisistów przy ATP, jego opinia była więc brana pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji. Trudno więc stwierdzić, skąd u 36-latka tak nagła zmiana zdania. 

Aktywistka, która przerwała mecz Rolanda Garrosa, rozczarowana. Jest już na wolności

Wimbledon 2022. Kiedy i gdzie oglądać transmisje?

Transmisje Wimbledonu 2022 w dniach 27 czerwca - 10 lipca zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz meczów Igi Świątek i  Huberta Hurkacza, w akcji zobaczymy najlepszych tenisistów świata. Wimbledon będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu. Mecze Świątek, Hurkacza i innych skomentują między innymi Dawid Olejniczak czy Marcin Muras.

Szczegółowy plan transmisji Wimbledonu 2022 będzie dostępny na stronie Polsatsport.plMecze Świątek i Hurkacza na Wimbledonie będzie można oglądać w najwyższej jakości w telewizji na sportowych antenach Polsatu oraz w Internecie i na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem platformy Polsat Box Go

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL