Reklama

Reklama

Na Li odpadła z turnieju i straciła trenera

Trener Carlos Rodriguez poinformował w czwartek, że zakończył współpracę z triumfatorką styczniowego Australian Open Na Li po jej porażce w trzeciej rundzie Wimbledonu. Zapewnił, że decyzja nie miała związku z ostatnim spadkiem formy chińskiej tenisistki.

Rodriguez podkreślił, że do rozstania z wiceliderką światowego rankingu zmusiła go konieczność większego zaangażowania w działalność akademii tenisowej w Pekinie, z którą związany jest na obowiązującym jeszcze przez 18 miesięcy kontraktem

"Tak naprawdę dotychczas wypożyczaliśmy Carlosa od nich" - przyznał Max Eisenbud, agent Li.

"Rozmawialiśmy po jej porażce w Wimbledonie. Ona się tego nie spodziewała. To był bardzo trudny moment, ale ona to zrozumiała" - podkreślił Rodriguez, w przeszłości szkoleniowiec Belgijki Justine Henin.

Reklama

50-letni Argentyńczyk rozpoczął współpracę z Li w połowie 2012 roku. Półtora roku później Chinka triumfowała w Australian Open. Był to jej drugi wielkoszlemowy sukces - trzy lata temu wygrała French Open. W ostatnich tygodniach 32-letnią tenisistkę dopadł kryzys - w turnieju rozgrywanym na kortach im. Rolanda Garrosa przegrała mecz otwarcia, a w toczącej się wciąż rywalizacji wimbledońskiej odpadła w trzeciej rundzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje