Reklama

Reklama

Murray: Bałem się, że przegram piąty wielkoszlemowy finał

Zwycięzca US Open Andy Murray przyznał, że przed poniedziałkowym finałem obawiał się, że po raz piąty w karierze przegra rozstrzygające spotkanie w Wielkim Szlemie. 25-letni Szkot pokonał broniącego tytułu Serba Novaka Djokovica w pięciu setach.

"Siedząc w szatni przed tym meczem wciąż się denerwowałem. Gdybym poniósł porażkę, byłbym pierwszą osobą, która przegrała pierwsze pięć wielkoszlemowych finałów. Nie chciałem zapisać się w historii w ten sposób" - zaznaczył Murray.

Jak dodał, ze względu na poprzednie porażki nie był w stanie do końca uwierzyć w poniedziałkowy sukces.

"Już tyle razy byłem blisko zwycięstwa i przegrywałem, więc pojawiały się myśli, czy kiedykolwiek uda mi się wreszcie wygrać. Teraz w końcu to nastąpiło i jestem ogromnie podekscytowany. Po ostatniej akcji poczułem też ogromną ulgę, jakby udało mi się pokonać ostatnią przeszkodę" - relacjonował 25-letni tenisista.

Reklama

Kilka tygodni temu cieszył się z triumfu w turnieju olimpijskim w Londynie.

"To był dla mnie wspaniały moment, ale wciąż czekałem na zwycięstwo w Wielkim Szlemie" - przyznał.

Pokonując w Nowym Jorku Djokovica, Murray został pierwszym od 76 lat Brytyjczykiem, który wygrał wielkoszlemowe zawody. Poprzednio udało się to Fredowi Perry'emu, który w 1936 roku również był najlepszym tenisistą US Open.

"Niestety nigdy nie miałem okazji spotkać się z nim i porozmawiać, co z pewnością bardzo by mi pomogło. Jestem pewny, że obserwował moją grę z góry i uśmiechał się, widząc, że ktoś wreszcie powtórzył jego osiągnięcie. Mam nadzieję, że ja dożyję momentu, kiedy kolejny Brytyjczyk będzie triumfował w Wielkim Szlemie" - podkreślił.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL