Reklama

Reklama

Mikaela Shiffrin i Iga Świątek. Kto z kogo bardziej czerpie inspirację?

Tenis i narciarstwo to co prawda dwie zupełnie różne bajki, ale determinacja i dążenie do celu łączy nawet najbardziej odległe od siebie dyscypliny sportu. Okazuje się, że Iga Świątek czerpie inspirację z narciarskiej mistrzyni Mikaeli Shiffrin. "Wiele nauczyłam się obserwując twoją grę i opanowanie podczas meczu" – odpowiedziała publicznie Amerykanka młodej tenisistce.

Iga Świątek w minionym roku potwierdziła, że jest prawdziwym sportowym talentem. Nawet niewtajemniczeni w tenis obserwowali zmagania 19-latki w finale Rolanda Garrosa. Zwycięstwo przysporzyło Świątek sporego rozgłosu. Dużą uwagę skupiło nastawienie młodej tenisistki oraz skupienie, z jakim podchodzi do każdego spotkania.

W weekend Polka przyznała za pośrednictwem Tennis.com, że jej wielką inspiracją jest Mikaela Shiffrin.

"Jest dobrym wzorem do naśladowania i naprawdę ją szanuję" - powiedziała Świątek o dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w narciarstwie alpejskim.

Reklama

Shiffrin odpowiedziała tenisistce za komplement, publikując na Twitterze wpis. Narciarka wróciła wspomnieniami do turnieju Rolanda Garrosa, nazywając go w wykonaniu Świątek "niesamowitym".

"To było ogromne świadectwo twojego własnego męstwa fizycznego plus psychicznego. Wiele nauczyłam się, obserwując twoją grę i opanowanie podczas meczu. Z mojej perspektywy gra mentalna zawsze jest w parze ze wzlotami i upadkami. Nie zapominaj, że to także część życia" - napisała pięciokrotna mistrzyni świata.

Mikaela Shiffrin dobrze wie, co to znaczą oczekiwania ze strony fanów. Zdecydowała się na kilka rad dla młodszej "koleżanki".

"Czasami poczujesz, że świat oczekuje od ciebie, że będziesz mieć tylko dobre dni i wszystko będziesz wygrywać, nie rozumiejąc, ile potrzeba, aby wygrać jeden mecz, nie mówiąc już o każdym" - dodała sportsmenka.

Dyskusja została zakończona przesłaniem do Igi Świątek, że zdecydowanie więcej można nauczyć się z porażek niż zwycięstw. 

ABReklama

Reklama

Reklama