Reklama

Reklama

Matkowski zagra o pierwszy ćwierćfinał debla w Londynie

Marcin Matkowski, wraz z Kolumbijczykiem Juanem Sebastianem Cabalem, zagra we wtorek o ćwierćfinał wielkoszlemowego Wimbledonu. Polski deblista jeszcze nigdy nie dotarł tak daleko w Londynie. Tego dnia zagra - również w grze podwójnej - Klaudia Jans-Ignacik.

Polsko-kolumbijski duet jest rozstawiony w Londynie z numerem 15. Jego rywalami w rozpoczynającym się o godz. 12.30 czasu polskiego meczu na korcie nr 12 będą broniący tytułu słynni amerykańscy bracia Mike i Bob Bryanowie.

Matkowski jeszcze nigdy nie zagrał w ćwierćfinale Wimbledonu, choć razem ze swoim stałym partnerem deblowym Mariuszem Fyrstenbergiem mają na koncie udział w finale US Open sprzed trzech lat. Wielkoszlemowe zmagania na kortach trawiastych jednak nigdy nie układały im się dobrze - wygrywali w Londynie razem co najwyżej jeden mecz.

Reklama

Rok temu Fyrstenberg był kontuzjowany i Matkowski zgłosił się razem z Łukaszem Kubotem. Zakończyli udział w turnieju na 1/8 finału.

O najlepszy wynik w Wimbledonie postara się we wtorek także Jans-Ingacik. Wraz z partnerującą jej Julią Bejgelzimer wyjdą na kort nr 12 tuż po Matkowskim. Mają dokończyć przerwane jeszcze w sobotę z powodu deszczu spotkanie drugiej rundy z Hsieh Su-Wei z Tajwanu i Chinką Shuai Peng. Polsko-ukraiński duet prowadził wówczas z ubiegłorocznymi triumfatorkami 3:1.

Biało-czerwonym kibicom pozostało już tylko dopingowanie tych par. Udział w imprezie zakończyli wszyscy singliści. Najdalej - do 1/8 finału - dotarła Agnieszka Radwańska.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy