Reklama

Reklama

Matkowski od razu w ćwierćfinale miksta

Marcin Matkowski i czeska tenisistka Kveta Peschke wygrali z czesko-brazylijskim mikstem Vladimira Uhlirova i Andre Sa 6:3, 7:5 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open na twardych kortach w Melbourne. W drugiej dostali walkowera i są w 1/4 finału.

Po losowaniu drabinki Matkowski i Peschke mogli mówić o pechu, bowiem trafili na otwarcie na najwyżej rozstawiony duet Lisa Raymond i Mike Bryan. Jednak Amerykanie wycofali się z turnieju przed rozpoczęciem rywalizacji, a ich miejsce zajęli Uhlirova i Sa.

W niedzielę polsko-czeski mikst wygrał z nimi, po czym dowiedział się, że w drugiej rundzie otrzymał walkowera od Hiszpanki Anabel Mediny-Garrigues i Brazylijczyka Bruno Soaresa. Teraz czeka na wyłonienie lepszej pary w pojedynku Su-Wei Hsieh z Tajwanu i Rohana Bopanny z Indii ze Słowaczką Danielą Hantuchovą i Włochem Fabio Fogninim.

Reklama

Matkowski i Peschke we wrześniu ubiegłego roku dotarli do finału w nowojorskim US Open, trzy miesiące po tym jak w paryskim Roland Garros taki sam rezultat uzyskała Klaudia Jans-Ignacik razem z Santiago Gonzalezem z Meksyku.

Wyniki spotkań gry mieszanej:

pierwsza runda

Kveta Peschke, Marcin Matkowski (Czechy, Polska) - Vladimira Uhlirova, Andre Sa (Czechy, Brazylia) 6:3, 7:5

druga runda

Kveta Peschke, Marcin Matkowski (Czechy, Polska) - Anabel Medina-Garrigues, Bruno Soares (Hiszpania, Brazylia) - walkower

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje