Reklama

Reklama

Matkowski i Peschke wystąpią w finale miksta US Open

Marcin Matkowski i czeska tenisistka Kveta Peschke awansowali do finału gry mieszanej w wielkoszlemowym US Open (pula nagród 25,526 mln dol.) na twardych kortach w Nowym Jorku. W półfinale pokonali Amerykankę Liezel Huber i Białorusina Maksa Mirnego 7:5, 6:2.

Ten mecz rozpoczął się we wtorek po południu, ale ulewne opady deszczu przerwały go przy stanie 2:2, gdy serwować miał Polak. Ponieważ poprawa pogody nie nastąpiła, przełożono go na dzień następny.

Również w środę w Nowym Jorku było deszczowo, a gry rozpoczęły się z tego powodu z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. Początkowo miał to być trzeci mecz na korcie numer 17., ale ponieważ finał zaplanowany jest na czwartek w południe, przesunięto go na kort 11.

Po wznowieniu obie pary nadal utrzymywały swoje serwisy, do stanu 6:5 dla polsko-czeskiego miksta. Wówczas doszło do pierwszego przełamania, co zaowocowało zdobyciem seta, po 41 minutach gry.

Otwarcie drugiej partii było udane dla Matkowskiego i Peschke, którzy od razu odskoczyli na 3:0, dzięki "breakowi" zdobytemu w drugim gemie. Dalej gra toczyła się już pod ich dyktando, a kluczowe okazało się kolejne przełamanie w ostatnim gemie. Wykorzystali pierwszego meczbola po godzinie i dziewięciu minutach walki.

W czwartek o godz. 18 czasu polskiego w pojedynku o tytuł rywalami Matkowskiego i Peschke będą zwycięzcy wieczornego meczu, w którym Czesi Lucie Hradecka i Frantisek Cermak (nr 7.) zmierzą się z Rosjanką Jekateriną Makarową i Brazylijczykiem Bruno Soaresem.

Matkowski jest ostatnim reprezentantem Polski w seniorskiej rywalizacji w Nowym Jorku, gdzie przed rokiem wystąpił razem ze swoim stałym partnerem Mariuszem Fyrstenbergiem w ich pierwszym wielkoszlemowym finale. Tym razem jednak nie powiodło im się i odpadli w pierwszej rundzie, choć byli rozstawieni z numerem czwartym, po porażce w trzech setach z amerykańskimi braćmi Harrisonami.

Fyrstenberg też spróbował w Nowym Jorku swoich sił również w mikście razem z Klaudią Jans-Ignacik, ale jako duet numer osiem przegrali w 1/8 finału z Australijką Anastasią Rodionovą i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem 6:7 (6-8), 4:6.

Jans-Ignacik w czerwcu dotarła do finału gry mieszanej w innym wielkoszlemowym turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. W Paryżu jej partnerem był Santiago Gonzalez z Meksyku, a decydujący pojedynek przegrali z tenisistami z Indii Sanią Mirzą i Maheshem Bhupathim (nr 7.).

Reklama

Wynik spotkania 1/2 finału gry mieszanej:Kveta Peschke, Marcin Matkowski (Czechy, Polska, 4) - Liezel Huber, Maks Mirny (USA, Białoruś, 1) 7:5, 6:2.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL