Reklama

Reklama

Marion Bartoli wraca do tenisa

Francuzka Marion Bartoli, która cztery lata temu w wieku 29 lat zakończyła tenisową karierę, postanowiła wrócić do gry. Zawodniczka poinformowała o tym za pośrednictwem nagrania wideo na swoim Instagramie.

Francuzka Marion Bartoli, która cztery lata temu w wieku 29 lat zakończyła tenisową karierę, postanowiła wrócić do gry. Zawodniczka poinformowała o tym za pośrednictwem nagrania wideo na swoim Instagramie.

Decyzja Bartoli z sierpnia 2013 roku zaskoczyła tenisowy świata, bo Francuzka dopiero co wygrała wówczas pierwszy wielkoszlemowy turniej w karierze. W lipcu w Londynie pokonała w finale Niemkę polskiego pochodzenia Sabine Lisicki. Wcześniej najdalej w Wielkim Szlemie doszła do półfinału Rolanda Garrosa z 2011 roku. Miała też dwa ćwierćfinały w Australii (2009) i US Open (2012).

- Chciałam wam coś powiedzieć - zaczęła Bartoli we wspólnym nagraniu z Eurosportem. - Wracam do profesjonalnego touru. To będzie ogromne wyzwanie. Czeka mnie bardzo dużo treningów. Mam nadzieję, że będę gotowa na marzec i Miami Open. Nie mogę się tego doczekać waszego dopingu, szczególnie w Paryżu podczas Rolanda Garrosa w moim kraju, ale także w Pucharze Federacji - mówiła.

Reklama

Bartoli ma na koncie osiem singlowych zwycięstw w turniejach WTA.

Najwyżej sklasyfikowana w rankingu była pod koniec stycznia 2012 roku, kiedy zajmowała siódme miejsce.

Francuzka opierała swoją grę na mocnym i agresywnym uderzeniu z linii końcowej. Jej styl był nietypowy w tym sensie, że lubiła często stosować oburęczny forhend i bekhend. Tenisistka tłumaczyła, że porzuca tenis ze względów zdrowotnych.

- Zrealizowałam marzenie i zostanie to przy mnie na zawsze, ale moje ciało nie daje rady. Po 45 minutach albo godzinie gry boli mnie całe ciało - opowiadała.

Pierwsze plotki na temat powrotu do tenisa pojawiły się w marcu 2015 roku. Rozpuściła je zresztą Bartoli, która zapytała w mediach społecznościowych, co kibice myślą o jej powrocie. Kolejny raz temat ten wypłynął w październiku tego roku, kiedy Bartoli trenowała na obiektach lokalnej federacji tenisowej. Sama zainteresowana zaprzeczała, że ma to związek z jej powrotem. Po dwóch miesiącach okazało się jednak, że coś było na rzeczy.

kip

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy