Reklama

Reklama

Maja Chwalińska w finale kwalifikacji Wimbledonu

Maja Chwalińska w trzech setach poradziła sobie z Rumunką Alexandrą Ignatik i awansowała do jutrzejszego finału kwalifikacji Wimbledonu. Tam zmierzy się z Coco Vandenwenghe.

Zawodniczki nigdy wcześniej nie spotkały się na korcie. Ignatik w pierwszej rundzie pokonała w dwóch setach rodaczkę, Cristinę Dinu, a Polka poradziła sobie w trzech partiach z Alioną Bolsovą Zadoinovą. 

Chwalińska już w pierwszej okazji przełamała rywalkę, chociaż potrzebowała na to kilku breakpointów. Polka mądrze się broniła przed serwisami rywalki i to przyniosło jej przełamanie w drugim gemie tego meczu.

Polka co prawda szybko straciła swój serwis, ale odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób, znów wracając do przewagi dwóch gemów. Czwartego skończyła pięknym crossem w samą linię.

Reklama

Chwalińska następnie spokojnie prowadziła grę w secie, dając rywalce wyrwać jeszcze tylko jednego gema. Wynik jednak może nieco zakłamywać przebieg meczu, bo Rumunka walczyła równo, gemy były długie, stąd pierwszy set trwał ponad 50 minut.

Maja Chwalińska w finale kwalifikacji Wimbledonu

Taki stan rzeczy trwał też na początku drugiej partii, gdzie sporo było gry na przewagi. W pierwszej fazie seta lepiej wychodziła z niej Ignatik, zmuszając naszą reprezentantkę do gonienia wyniku. 

Polka w kluczowym momencie zdołała jednak podgonić i przełamała Ignatik wyrównując stan w secie na 5-5. Ostatecznie jednak Rumunka utrzymała nerwy i po długiej walce wyrwała drugiego seta.

To podziałało chyba mocno rozdrażniająco na Chwalińską, która w trzecim secie wrzuciła wyższy bieg, szybko wychodząc na prowadzenie aż 5-0. Rumunka została postawiona w bardzo trudnej sytuacji, z której nie była w stanie wyjść. Mogła tylko lekko kosmetycznie poprawić wynik, ostatecznie przegrywają seta 2-6.

W jutrzejszym finale kwalifikacji na Chwalińską czeka już Amerykanka, Coco Vandenweghe.

Maja Chwalińska (Polska) 2-1(6-2, 5-6, 6-2) Alexandra Ignatik (Rumunia) 5-2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL