Reklama

Reklama

Magdalena Fręch zwyciężyła także w deblu. Dobra passa Polki na Wimbledonie trwa!

Magdalena Fręch wraz z Beatriz Haddad Maią wygrały 6:4, 5:7, 6:3 w drugiej rundzie deblowych zmagań na Wimbledonie. Polka i Brazylijka pokonały Viktorię Kuzmovą i Arantxę Rus. Fręch pozostaje "w grze" zarówno w deblu, jak i w grze pojedynczej na wielkoszlemowym turnieju.

Po udanym starciu w grze pojedynczej i awansie do kolejnej rundy Magdalena Fręch przeniosła dobrą formę na grę w duecie z Beatriz Haddad Maią. Polka wyszła na kort do pojedynku w drugiej rundzie debla z obandażowanym kolanem, które dzień wcześniej lekko uszkodziła w pojedynku z Anną Karoliną Schmiedlovą.

Nie przeszkodziło to podopiecznej trenera Andrzeja Kobierskiego zaprezentować naprawdę dobrej gry, zarówno na końcowej linii, jak i w sytuacjach pod siatką. Przeciwniczki w osobach Viktorii Kuzmovej i Arantxy Rus dotrzymywały kroku do siódmego gema, dopiero wtedy popełniły pierwsze błędy, a Fręch z partnerką to wykorzystały. Później  wygrały seta 6:4.

Reklama

Polsko-brazylijski duet dogadywał się świetnie i także w drugiej odsłonie zrobiło to różnicę na ich korzyść. Przełamać rywalki udało się jeszcze szybciej - w gemie piątym na 3:2. Później znakomity gem serwisowy Fręch sprawił, że zwycięstwo było już bardzo blisko. Wyślizgnęło się jednak ono - Kuzmova i Rus obroniły piłkę meczową, a nawet przełamały na 5:5. 

Dobrze rozegrana końcówka i przechylenie szali w tym kluczowym momencie pozwoliło im wygrać 7:5 i doprowadzić do decydującego seta. W nim jednak Fręch i partnerka odzyskały kontrolę - przełamały bardzo szybko już na 1:0 i to w gemie przegrywanym już 0:40. Później nie popełniły już tego samego błędu co w drugim secie i wykorzystały piłkę meczową na 6:3.

Magdalena Fręch i Beatriz Haddad Maia - Viktoria Kuzmova i Arantxa Rus 6:4, 5:7, 6:3

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. 

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Czytaj także: Świątek żartuje z Radwańskiej. "O mój Boże" - wypaliła, słysząc pytanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL