Reklama

Reklama

Magda Linette w półfinale w Kozerkach

Magda Linette awansowała do półfinału rozgrywanego w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego turnieju ITF W100. Polka pokonała Słowaczkę Viktorię Kuzmovą 6:3, 6:1. O finał zagra z Bułgarką Wiktoriją Tomową.

Poznanianka jest rozstawiona z "jedynką". Nie tylko z tego powodu jest faworytką turnieju. Widać, że w Kozerkach czuje się dobrze i coraz lepiej. W trzech dotychczasowych spotkaniach nie straciła seta.

Tylko w pierwszym meczu, ale za to bardzo dobrą rywalką - Belgijką Yaniną Wickmayer, miała problemy. Ostatecznie wygrała 7:6, 7:5. W drugim łatwo uporała się z 21-letnią Polką Stefanią Rogozińską-Dzik 6:1, 6:1.

Słowaczka zagroziła Linette tylko na początku

Z Kuzmovą trudny był tylko początek. Linette dwa razy z rzędu przegrała swój serwis, ale też natychmiast odrabiała straty. W decydującym momencie - przy wyniku 4:3 - to ona wykorzystała drugi z break pointów. Nie zaprzepaściła tej szansy. Wygrała seta 6:3.

Reklama

W drugim Słowaczka straciła wiarę w możliwość zwycięstwa, albo siły. Psuła bardzo dużo piłek, czasami w zupełnie niespodziewanych sytuacjach, tak jak na zakończenie trzeciego gema. To wtedy Linette przełamała jej serwis.

Polka była uważna, regularna, grała z wyczuciem i bardzo ekonomicznie. Spokojnie dążyła do celu, czekając na błędy Kuzmovej. Było ich coraz więcej. Słowaczka nie była w stanie wygrać kolejnego gema przy własnym podaniu. Na zakończenie popełniła podwójny błąd serwisowy. Linette prowadziła 4:1.

Przy 5:1 poznanianka miała dwie piłki meczowe. Kuzmova wybroniła się. Przy trzeciej Słowaczka popełniła - ósmy w całym spotkaniu - podwójny błąd serwisowy.

Półfinał Magdy Linette w Polsacie Sport

W półfinale rywalką Linette będzie Wiktorija Tomowa. Bułgarka wygrała w ćwierćfinale z Katarzyną Kawą. Poznanianka niedawno pokonała swą najbliższą przeciwniczkę - w drugiej rundzie turnieju WTA w Pradze 6:3, 6:3.

W drugim półfinale Katerina Siniakova z Czech zagra z Serbką Nataliją Stevanović. Transmisja turnieju od godziny 13 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra.

Olgierd Kwiatkowski

Ćwierćfinały turnieju ITF W100 w Kozerkach

Magda Linette (Polska, 1) - Viktoria Kuzmova (Słowacja, 10) 6:3, 6:1

Wiktorija Tomowa (Bułgaria, 4) - Katarzyna Kawa (Polska, 7) 6:3, 6:1

Nigina Abdumairova (Uzbekistan, 9) - Katerina Siniakova (Czechy, 3) 2:6, 2:6

Natalija Stevanović (Serbia, 12) - Kristina Dmitruk 6:0, 6:1.

Pary półfinałowe: Linette - Tomowa, Siniakova - Stevanović.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL