Magda Linette w finale turnieju w Tokio

Magda Linette osiągnęła życiowy sukces. Nasza tenisistka pierwszy raz w karierze awansowała do finału singla turnieju rangi WTA Tour. Dokonała tego w Tokio.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

W dzisiejszym półfinale turnieju na twardych kortach (pula nagród 250 tysięcy dolarów) Polka wygrała z Amerykanką Christiną McHale 3:6, 6:4, 6:3.

Spotkanie trwało dwie godziny i 11 minut, a najdłuższa, trzecia, partia blisko godzinę.

W pierwszym secie 84. w rankingu światowym Linette dała się przełamać w drugim gemie i nie odrobiła straty już do końca.

W decydującej partii, po bardzo długim gemie na 2:2, Linette została przełamana na 2:3 i znalazła się w trudnej sytuacji. Potem jednak dwa razy to ona przełamała 60. na świecie rywalkę i zameldowała się w finale.

Finałową przeciwniczką Linette będzie Belgijka Yanina Wickmayer, która pokonała Chorwatkę Ajlę Tomljanovic 7:5, 6:2.