Reklama

Reklama

Magda Linette przeszła kwalifikacje do turnieju WTA w New Haven

Magda Linette dostała się do turnieju WTA na kortach twardych w New Haven. Polka pomyślnie przeszła kwalifikacje, a w decydującym starciu pokonała Japonkę Kurumi Narę 6:2, 6:2.

Była to czwarta konfrontacja 84. w rankingu WTA Linette ze sklasyfikowaną o 20 pozycji niżej Narą. Po raz pierwszy lepsza była Polka.

W pojedynku pierwszej rundy eliminacji poznanianka wygrała z Amerykanką Samanthą Martinelli 6:2, 6:1, a w drugiej z Francuzką Pauline Parmentier 6:1, 6:7 (4-7), 6:4.

Linette zadebiutuje w głównej drabince zmagań w New Haven. W latach 2015-16 nie przeszła kwalifikacji. Przeciwniczkę w pierwszej rundzie zasadniczej części rywalizacji pozna po zakończeniu eliminacji.

W turnieju rozgrywanym w stanie Connecticut wystąpi też rozstawiona z "1", broniąca tytułu Agnieszka Radwańska. Do debla zgłosiła się z kolei Alicja Rosolska.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama