Reklama

Reklama

Magda Linette odpadła z Wimbledonu! Górą Niemka polskiego pochodzenia

Magda Linette zakończyła swój udział w tegorocznym Wimbledonie na drugiej rundzie. W środowym starciu 30-latka przegrała 3:6, 3:6 z Niemką polskiego pochodzenia - Angelique Kerber. Kolejną rywalką urodzonej w Bremie zawodniczki będzie Węgierka Panna Udvardy lub Belgijka Elise Mertens.

W pierwszej rundzie Wimbledonu Magda Linette zmierzyła się z Meksykanką Fernandą Contreras Gomez. Jej mecz z Angelique Kerber był zapowiadany jako... derby powiatu poznańskiego. 30-latka miała jednak raczej w głowie chęć rewanżu za majowy turniej w Strasburgu

Reklama

I było to widać w jej postawie. Mimo różnic rankingowych (19. miejsce Kerber, 65. lokata Linette), Polka podeszła do rywalki bez zbędnego respektu. Mecz od początku stał na wysokim poziomie i był niezwykle wyrównany.

Wimbledon. Magda Linette przegrała z Angelique Kerber w pierwszym secie

Obie zawodniczki długo utrzymywały swój serwis, choć miały sporo okazji dla przełamań. Tak jak w czwartym gemie, gdy Linette obroniła trzy break pointy. Niestety, później to nasza zawodniczka jako pierwsza straciła serwis. Doszło do tego w ósmym gemie, gdy 30-latka własnymi błędami napędziła rywalkę, przez co w pierwszym secie znalazła się pod ścianą, nie mając już marginesu błędu.

Kerber poszła za ciosem - w kolejnym gemie zdołała dojść do piłek setowych. I choć pierwszą Linette jeszcze wybroniła, przy drugiej musiała uznać wyższość Niemki, która była już jedną nogą w kolejnej rundzie.

Porażka w drugim secie. Magda Linette odpadła z Wimbledonu

Druga partia rozpoczęła się od przełamania na rzecz Kerber. Na szczęście Linette nie pozwoliła uciec rywalce i błyskawicznie doprowadziła do stanu 1:1. Niezwykle długi i zacięty był gem numer pięć

. Wówczas Linette przy własnym serwisie obroniła break point, a przy tym sama wykorzystała czwartą przewagę i prowadziła 3:2. 

Niestety, kolejne trzy gemy przegrała, tracąc serwis. Przy prowadzeniu Kerber 5:3 Polka znów serwowała i kolejny raz dała się przełamać, odpadając tym samym z Wimbledonu.

Angelique Kerber - Magda Linette 6:3, 6,3

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL