Reklama

Reklama

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt odpadli w 1. rundzie w Rotterdamie

Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt odpadli w 1. rundzie halowego turnieju ATP na twardych kortach w Rotterdamie (pula nagród 1,37 mln euro). Triumfatorzy Australian Open przegrali z francuskim deblem Julien Benneteau, Edouard Roger-Vasselin 3:6, 6:7 (4-7).

Był to pierwszy wspólny występ Kubota i Lindstedta od styczniowego zwycięstwa w wielkoszlemowej imprezie w Melbourne. Polsko-szwedzki duet był rozstawiony w Rotterdamie z numerem drugim.

31-letni lubinianin zgłosił się także do eliminacji singla, ale odpadł w drugiej rundzie. W głównej drabince zaprezentuje się z kolei Jerzy Janowicz, którego pierwszym rywalem będzie Benneteau.

Do drugiej rundy awansowali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po wygranej z Holendrami Thiemem de Bakkerem i Igorem Sijslingiem 6:3, 7:6 (10-8).

Polacy kolejnych rywali poznają we wtorek. Będą nimi zwycięzcy pojedynku między najwyżej rozstawionymi Chorwatem Ivanem Dodigiem i Brazylijczykiem Marcelem Melo a Czechem Lukaszem Rosolem i Włochem Andreasem Seppim.

Reklama

Wynik meczu pierwszej rundy gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska) - Thiemem De Bakker, Igor Sijsling (Holandia) 6:3, 7:6 (10-8)

Julien Benneteau, Edouard Roger-Vasselin - Łukasz Kubot, Robert Lindstedt (Polska, Szwecja, 2.) 6:3, 7:6 (7-4)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL