Lotos PZT Polish Tour 2021. Sukces polskiego debla
Anna Hertel i Martyna Kubka okazały się najlepszą parą w tenisowym turnieju ITF LOTOS PZT Polish Tour, który był rozgrywany we Wrocławiu. W grze pojedynczej najlepsza okazała się Chloe Paquet z Francji, a wśród mężczyzn triumfował Hernan Casanova z Argentyny.

W finale debla 20-letnie Polki zmierzyły się z parą Nuria Brancaccio (Włochy), Ipek Oz (Turcja). Pierwszy set należał do rywalek, ale w drugim udało się doprowadzić do remisu i o zwycięstwie decydował super tie-break. Wojnę nerwów lepiej zniosły Hertel i Kubka, zwyciężają 10-7.
Doskonale na kortach Olimpijski Club zaprezentowała się również Weronika Falkowska. 21-latka zagrała we Wrocławiu dzięki dzikiej karcie i dotarła aż do ćwierćfinału, gdzie przegrała z turniejową jedynką Reką Lucą Jani z Węgier.
Turniej w stolicy Dolnego Śląska był drugim w ramach Lotos PZT Polish Tour 2021, a wcześniej już został rozegrany w Gdańsku, a jeszcze w tym miesiącu zaplanowane są kolejne trzy. W sobotę startują w Bytomiu 95. Mistrzostwa Polski, a następnie zawodnicy będą rywalizować w Poznań Open (ATP Challenger 90, 26 lipca-1 sierpnia) i Kozerki Open (Grodzisk Mazowiecki, ITF 25 kobiet, 26 lipca-1 sierpnia oraz ITF 25 mężczyzn, 2-8 sierpnia). W kalendarzu są jeszcze: Memoriał Henryka Drzymalskiego (ITF 25 kobiet, Bydgoszcz, 2-8 sierpnia), Uni-Logistic Gdynia Open (ITF 15 mężczyzn, 10-15 sierpnia), Lotos Radom Cup (ITF 15 kobiet, 9-15 sierpnia), Lodz Cup (ITF 15 mężczyzn, 16-22 sierpnia) oraz Talex Open (ITF 25 mężczyzn, Poznań, 23-29 sierpnia). Lotos PZT Polish Tour 2021 zakończy w dniach 13-19 września 28. edycja Pekao Szczecin Open (ATP Challenger 125).
Wyniki finałów we Wrocławiu:
gra pojedyncza
kobiety
Chloe Paquet (Francja) - Ipek Oz (Turcja) 4:6, 6:3, 6:3
mężczyźni
Hernan Casanova (Argentyna) - Orlando Luz (Brazylia) 6:1, 6:3
gra deblowa
kobiety
Anna Hertel, Martyna Kubka (Polska) - Nuria Brancaccio (Włochy), Ipek Oz (Turcja) 6:7, 6:3, 10-7
mężczyźni
Oscar Jose Gutierrez, Orlando Luz (Brazylia) - Marco Bortolotti (Włochy), Cristian Rodriguez (Kolumbia) 7:6, 2:6, 11-9
Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!
Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!
