Reklama

Reklama

Lleyton Hewitt wystąpi w Australian Open

Bożyszcze australijskich kibiców Lleyton Hewitt ponownie na korcie. 36-letni tenisista, który w 2016 roku zakończył karierę, przerwie emeryturę, by u boku Sama Grotha wystąpić w Australian Open w grze podwójnej.

Hewitt pożegnał się z kibicami przed dwoma laty występem w singlu w happy slamie. W 2. rundzie Australian Open były numer 1 przegrał z Davidem Ferrerem.

Australijczyk zajął się innymi zajęciami, choć tenisa się nie wyrzekł.

Jak było trzeba, już jako emeryt wystąpił w reprezentacji w Pucharze Davisa, której zresztą jest kapitanem.

Teraz ponownie nastąpił stan wyższej konieczności, bowiem w Australian Open 2018 karierę kończy inny z Australijczyków Sam Groth, który w kadrze zawsze był do dyspozycji Hewitta. Kapitan Australijczyków postanowił mu się teraz odwdzięczyć i wystąpią razem w grze podwójnej.

Reklama

- Z pewnością będzie dużo zabawy, jak to jest z Australian Open. Już mi się to podoba - zapewnił Lleyton Hewitt. - Razem z Grothem dzień w dzień odbijamy mnóstwo piłek. Nie zgłaszamy się do turnieju tylko po to, żeby poprawić sobie statystyki. Chcemy podejść do tego uczciwie - zapewnił najlepszy tenisista świata w 2001 roku.

Groth po cichu liczy jeszcze na występ w grze pojedynczej, jednak niezależnie od wszystkiego Australian Open będzie jego ostatnim turniejem w karierze. - Byłem przy tym, jak "Rusty" kończył karierę w 2016 roku, dlatego to coś wspaniałego, że będzie przy tym, jak ja powiem pas. To dla mnie nie tylko ktoś ze środowiska, ale również przyjaciel - powiedział Sam Groth.

Australian Open 2018 od 15 do 28 stycznia. Transmisje w Eurosporcie.

łup

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje