Reklama

Reklama

Linette pokonała Osakę w Waszyngtonie

Magda Linette znakomicie spisuje się w turnieju WTA w Waszyngtonie (pula nagród 250 tysięcy dolarów). Polka pokonała 6:2, 3:6, 6:3 rozstawioną z trójką Japonkę Naomi Osakę i awansowała do ćwierćfinału.

W piątek przed północą polskiego czasu kolejną rywalką Linette będzie Chorwatka Donna Vekić.

Wcześniej z turnieju wycofała się rozstawiona z jedynką Dunka Caroline Wozniacki, odpadła też turniejowa dwójka, Amerykanka Sloane Stephens.

W tej sytuacji Japonka Osaka była najwyżej rozstawioną z pozostałych zawodniczek. Linette (62. w notowaniu WTA) potrzebowała dwóch godzin i sześciu minut, by pokonać znacznie wyżej plasującą się w światowym rankingu przeciwniczkę (17. miejsce).

W pierwszej partii Polka trzy razy z rzędu przełamała rywalkę, objęła prowadzenie 4:1 i nie oddała go do końca seta.

Reklama

W drugim secie decydująca była końcówka. Przy stanie 4:3 dla Japonki doszło do pierwszego przełamania, tym razem na korzyść Osaki, która wygrała partię do trzech.

Linette podniosła się w trzecim secie, mimo że przegrywała 2:3 i rywalka serwowała. Polka zanotowała jednak dwa przełamania i wygrała do trzech.

Wynik meczu 1/8 finału:

Magda Linette (Polska) - Naomi Osaka (Japonia, 3.) 6:2, 3:6, 6:3.

WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama