Reklama

Reklama

Liderka rankingu WTA wycofała się z turnieju

Liderka rankingu WTA Ashleigh Barty wycofała się z turnieju WTA rangi 1000 w Indian Wells, który wystartuje 4 października. Być może oznacza to koniec sezonu dla Australijki.

Barty ostatni raz na korcie pojawiła się podczas US Open - ostatniej wielkoszlemowej imprezy w tym roku. Odpadła wówczas w trzeciej rundzie.

Kej trener Craig Tyzzer powiedział, że może zrezygnować z występu w kończących sezon zawodach WTA Finals ze względu na "niedorzeczne warunki gry" w Guadalajarze (10-17 listopada), m.in. specjalnie przygotowane na tę okazję piłki. Poza tym po powrocie z Meksyku, gdzie turniej masters został w tym roku przeniesiony wyjątkowo z Chin z powodu pandemii COVID-19, Barty musiałaby w ojczyźnie poddać się dwutygodniowej kwarantannie, co utrudniłoby jej przygotowania do nowego sezonu i Australian Open.

Reklama

W ubiegłym roku koronawirus zmusił organizatorów WTA Finals do odwołania imprezy, a w 2019 roku w Shenzen triumfowała właśnie Barty.

Z turnieju w Indian Wells, który poza Wielkim Szlemem jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez w sezonie, wycofały się już jego zwyciężczyni z 2018 roku Japonka Naomi Osaka oraz Amerykanka Serena Williams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL