Kubot przegrał z Ilhanem w eliminacjach w Pekinie

Łukasz Kubot, obecnie 72. tenisista na świecie, przegrał w sobotę ze 174. w rankingu Turkiem Marcelem Ilhanem 6:3, 3:6, 6:7 (4-7) w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju ATP Tour na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 3,5 mln dol.).

W pierwszych dwóch setach kluczowe okazały się pojedyncze przegrane gemy serwisowe. Jednak w trzecim obaj po trzy razy przełamywali swoje podania.

W tie-breaku Polak od stanu 3-4 stracił cztery kolejne punkty i przegrał trwający dwie godziny i 20 minut mecz.

Było to drugie spotkanie tych zawodników. Przed rokiem w tej samej fazie kwalifikacji w Pekinie, lepszy okazał się również Ilhan, ale wówczas 6:2, 6:4.

Do rywalizacji w grze podwójnej w tegorocznej edycji zgłosił się debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Losowanie drabinki w niedzielę.

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Kubot | tenis | ATP | Pekin