Krecz w meczu Magdy Linette z Alize Cornet

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Strasburgu. Rozstawiona z numerem ósmym Polka okazała się lepsza od Alize Cornet w 1/8 finału. Po wygraniu przez poznaniankę pierwszego seta 7:6 i powadzeniu 3:0 w drugim Francuzka skreczowała.

W pierwszym secie 29-letnia Polka musiała cały czas odrabiać straty. Poznanianka już w pierwszym gemie została bowiem przełamana.

Linette wyrównała w ósmym gemie, ale w 11. znowu straciła własne podanie.

Polka była pod ścianą, bowiem Cornet serwowała, aby wygrać seta, jednak nasza tenisistka wytrzymała nerwowo i za drugim break pointem doprowadziła do stanu 6:6.

Tie-break lepiej zaczęła Linette, która prowadziła 2-0, potem zrobiło się 2-2, ale od tego stanu pięć punktów z rzędu padło łupem poznanianki jak i pierwsza partia.

Linette - Cornet 1-2

W drugim secie już dominowała nasza tenisistka. Prowadziła 3:0 z dwoma przełamaniami, kiedy Francuzka poddała mecz.

To było trzecie spotkanie tych zawodniczek, ale pierwsze wygrane przez Polkę.

Rywalką Linette w ćwierćfinale będzie albo reprezentantka Kazachstanu Julia Putincewa (4.), albo Szwajcarka Jil Teichmann.

1/8 finału turnieju WTA w Strasburgu:

Magda Linette (Polska, 8.) - Alize Cornet (Francja) 7:6 (7-2), 3:0, krecz Cornet