Reklama

Reklama

Konsekwencje meczu pełnego emocji. Tenisiści otrzymali karę grzywny

Do bardzo nerwowego starcia na londyńskim korcie doszło w sobotę 2 lipca pomiędzy Nickiem Kyrgiosem a Stefanosem Tsitsipasem. Nie obyło się bez wyzwisk, przekleństw i kłótni. Teraz obaj zawodnicy odczuli skutki niesportowego zachowania. Zarówno na Greka, jak i Australijczyka nałożono grzywny.

W sobotę na londyńskich kortach było gorąco. W starciach pań odpadła liderka światowego rankingu Iga Świątek, wśród panów nie zabrakło przesadnej chęci do walki o awans do kolejnego etapu. Najgłośniej mówiono o starciu Kyrgios-Tsitsipas. Obaj tenisiści dali się ponieść emocjom, za co będą teraz musieli słono zapłacić.

Tsitsipas atakuje po meczu z Kyrgiosem! "Pewnie był zbirem już w szkole"

Reklama

Kyrgios i Tsitsipas ukarani za skandaliczne zachowanie

Stefanos Tsitsipas i Nick Kyrgios o awans do kolejnej rundy Wimbledonu walczyli do samego końca. Obu zawodnikom nie brakowało zawziętości i bezkompromisowości do tego stopnia, że sędzia co chwile upominał zarówno Greka, jak i Australijczyka. Podczas spotkania publiczność nasłuchała się przekleństw, docinek i nerwowych reakcji ze strony sportowców.

Kyrgios za używanie niecenzuralnych słów otrzymał karę grzywny 4 tys. dolarów. Tsitsipas ukarany został za niesportowe zachowanie. Grek do zapłaty ma znacznie więcej niż jego przeciwnik, bo aż 10 tys. dolarów.

Na reprezentanta Australii w tegorocznym Wimbledonie nałożono już dwie grzywny. Pierwszą Kyrgios otrzymał za splunięcie na jednego z kibiców po meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju.

Finalnie z pojedynku sobotniego zwycięsko wyszedł Nick Kyrgios. Australijczyk w 4. rundzie Wimbledonu zmierzy się z Brandonem Nakashimą

Roger Federer jeszcze chce zagrać w Wimbledonie

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Skandaliczne zachowanie tenisistki po porażce. Wszystko uwieczniły kamery

Reklama

Reklama

Reklama