Reklama

Reklama

#KiedyBędzieNormalnie. Urszula Radwańska ma już plan

W czasach pandemii Urszula Radwańska nie narzeka na nudę. Niedawno przeszła zabieg artroskopii kolana. Poza tym pracuje nad nową, drugą już autorską kolekcją torebek UR, wreszcie ma więcej czasu na czytanie, oglądanie seriali i sprzątanie. Interii zdradziła, że nie może się już doczekać powrotu na kort, powiedziała też, co zrobi w pierwszej kolejności #KiedyBędzieNormalnie.

- Najbardziej brakuje mi rywalizacji, wiadomo, że żaden trening nie zastąpi gry z przeciwnikiem. Rywalizacja podczas meczu i na turnieju to zupełnie inne sprawy. Brakuje mi zwycięstw, porażek, przygotowania do meczów, całej tej otoczki i towarzyszących emocji - powiedziała.

Urszula Radwańska dostrzega pozytywy obecnej sytuacji. W końcu znalazła czas, żeby posprzątać mieszkanie.

- Zawsze to odkładałam na dwa, trzy dni, bo nigdy nie było czasu. Przy okazji znalazło się wiele rzeczy, które kiedyś zaginęły. A tak na poważnie, to wreszcie jest chwila spokoju, ponieważ jak wiadomo życie sportowca, to tak naprawdę życie na walizkach. Cały czas są jakieś turnieje, wyjazdy, zmiany kontynentów, teraz jest wreszcie taka dłuższa chwila na oddech w domu - stwierdziła.

Obecny czas siostra Agnieszki Radwańskiej wykorzystała także na uregulowanie spraw zdrowotnych. W Warszawie zabieg artroskopii kolana.
- Aktualnie pracuję nad tym, aby całkowicie wrócić do swojej sprawności, pracuję także nad swoją drugą kolekcją marki torebek UR.

Była 29. rakieta na świecie w trudnych czasach ma wsparcie przede wszystkim w swoim chłopaku.

- Na co dzień mieszkam ze swoim partnerem Piotrem i to on przede wszystkim wspiera mnie w ciężkich chwilach. Pomaga mi także w codziennych obowiązkach - wyznała.

Reklama

W czasie pandemii Urszula Radwańska ma więcej czasu na oglądanie seriali i czytanie książek. Interii zdradziła, że od zawsze kibicowała naszej wybitnej pływaczce, mistrzyni olimpijskiej z Aten Otylii Jędrzejczak.

- Filmów bardzo dawno nie oglądałam, ponieważ wkręciłam się bardzo w seriale i teraz to one są u mnie na pierwszym miejscu. Zdecydowanie mogę polecić serial o Formule 1 "Jazda o życie", naprawdę ten serial bardzo się mi podoba. Jeżeli chodzi o książkę, to ostatnio bardzo polubiłam czytać biografie, zwłaszcza sportowców. Niedawno przeczytałam biografię Otylii Jędrzejczak "Historia prawdziwa". Naprawdę ją uwielbiam, zawsze jej kibicowałam, muszę przyznać, że ta biografia jest mocna i bardzo ciekawa - zaznaczyła.

Czy epidemia będzie miała według urodzonej w Krakowie tenisistki wpływ na to jacy jesteśmy?

- Na pewno jest to jakaś chwila refleksji dla każdego z nas. Myślę, że każdy odpowiada sobie teraz na pytanie, czy faktycznie kariera i ciągły pęd w życiu są najważniejsze. Teraz chyba najbardziej, o czym zresztą wiedzieliśmy już wcześniej okazuje się, że to zdrowie jest najważniejsze. Myślę, że epidemia wszystkich nas w jakiś fajny sposób łączy, ponieważ musimy być jednością, aby się stosować do zaleceń, żeby chodzić w maseczkach, żeby się nie gromadzić w grupach. Musimy wszyscy wspólnie przestrzegać tych zasad, żeby epidemia jak najszybciej minęła - podkreśliła.

Urszula Radwańska ma już plan na to co zrobi #KiedyBędzieNormalnie. Obecnie w rankingu WTA zajmuje 265 miejsce, w ostatnich latach po przebytej mononukleozie znacząco spadła w rankingu, teraz powoli zamierza piąć się w światowej hierarchii. Jej celem są też przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

- Kiedy będzie już normalnie to wrócę do pełnych treningów, do rywalizacji, do turniejów. Już się nie mogę tego doczekać! - zakończyła.

Zbigniew Czyż

Artykuł powstał w ramach akcji portalu Interia #KiedyBędzieNormalnie, w której przedstawiciele świata kultury i sportu dzielą się z czytelnikami portalu swoimi refleksjami na temat obecnej sytuacji, zdradzają za czym tęsknią i czego im brakuje najbardziej, jak radzą sobie ze stresem oraz jakie mają plany na czas po pandemii.

W naszej akcji udział również wzięli:

Krzysztof Włodarczyk

Zbigniew Boniek

Mariusz Czerkawski

Łukasz Orbitowski

Emilian Kamiński

Mateusz Damięcki


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL