Reklama

Reklama

Kazachstan blisko półfinału Pucharu Davisa

Tenisiści Kazachstanu są o krok od historycznego sukcesu. Prowadzą już 2-0 z Australią w Darwin w ćwierćfinale Pucharu Davisa.

Tenisiści Kazachstanu są o krok od historycznego sukcesu. Prowadzą już 2-0 z Australią w Darwin w ćwierćfinale Pucharu Davisa.

Kazachowie są bliscy pierwszego w historii awansu do półfinału Grupy Światowej Pucharu Davisa. Szansą na podtrzymanie nadziei gospodarzy będzie sobotni debel, w którym wystąpi Lleyton Hewitt.  

W ekipie australijskiej pierwotnie w singlu miał wystąpić Bernard Tomic, ale został usunięty ze składu po tym jak podczas Wimbledonu skrytykował władze krajowej federacji tenisowej oraz byłego kapitana reprezentacji w Pucharze Davisa Patricka Raftera. 22-letni zawodnik próbował poprawić sobie humor, wyprawiając huczną imprezę w hotelu w Miami, ale został aresztowany za zakłócanie spokoju.

Reklama

- Dowiedziałem się o tym przed początkiem meczu. To była pierwsza rzecz, jaką zobaczyłem na Facebooku. Staraliśmy się nie myśleć o tym podczas gry - zaznaczył Thanasi Kokkinakis, który na otwarcie meczu w Darwin przegrał z Michaiłem Kukuszkinem 4:6, 3:6, 3:6.

W drugim z piątkowych spotkań zajmujący 41. miejsce w rankingu ATP Nick Kyrgios, który podczas Wimbledonu został ukarany finansowo za przeklinanie i rzucanie rakietą, a ostatnio poparł publicznie Tomica, uległ 115. w tym zestawieniu Aleksandrowi Niedowiesowowi 6:7 (5-7), 7:6 (2-7), 6:7 (5-7), 4:6.

W sobotnim deblu, który będzie ostatnią szansą na przedłużenie nadziei Australijczyków, kończący po tym sezonie profesjonalną karierę Hewitt i Sam Groth zmierzą się z Niedowiesowem i Andriejem Gołubiewem. Na niedzielę zaplanowano mecze singlowe.

Kazachowie startują w Pucharze Davisa od 1995 roku i w ostatnich pięciu latach cztery razy docierali do najlepszej ósemki, ale jeszcze nigdy nie wystąpili w półfinale. Australijczycy to druga po Amerykanach reprezentacja w klasyfikacji najbardziej utytułowanych drużyn w tych rozgrywkach. Triumfowali 28 razy. W półfinale poprzednio wystąpili w 2006 roku.

Rywalizacja w pozostałych parach ćwierćfinałowych elity rozpocznie się w piątkowe popołudnie. Tego dnia do walki o prawo gry w barażu o Grupę Światową przystąpią też Polacy, którzy w Szczecinie spotkają się z Ukraińcami.

Wyniki ćwierćfinałów Grupy Światowej:

Darwin: Australia - Kazachstan 0-2

Thanasi Kokkinakis - Michaił Kukuszkin 4:6, 3:6, 3:6

Nick Kyrgios - Aleksandr Niedowiesow 6:7 (5-7), 7:6 (2-7), 6:7 (5-7), 4:6

Ostenda: Belgia - Kanada

Londyn: W. Brytania - Francja

Buenos Aires: Argentyna - Serbia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL