Reklama

Reklama

Katarzyna Kawa w trzeciej rundzie kwalifikacji do Wimbledonu

Katarzyna Kawa w meczu drugiej rundy kwalifikacji do Wimbledonu wygrała z Amerykanką Sophie Chang 6:4, 6:2.

Polka, która aktualnie jest klasyfikowana na 132. pozycji w rankingu WTA we wtorek odprawiła Susan Bandecchi ze Szwajcarii po ciężkim, trzysetowym boju. Uznawana była za faworytkę meczu drugiej rundy.

Spotkanie nie zaczęło się dla niej jednak zbyt dobrze. Już w drugim gemie rywalka miała dwie szanse na przełamanie i objęła prowadzenie 2:0. Na szczęście błyskawicznie zareagowała, odrabiając straty. W dodatku - z nawiązką. Wygrała pięć kolejnych gemów, odwracając tym samym losy pierwszego seta. Ostatecznie wygrała go 6:4 w 48 minut.

Set drugi rozpoczął się od przełamania na korzyść Kawy. Chang szybko odrobiła, a następnie wygrała też swój serwis. Jak się jednak miało okazać - były to jedyne dwa gemy wygrane przez nią w tej odsłonie. Nasza reprezentantka triumfowała w drugim secie 6:2, meldując się tym samym w finale kwalifikacji.

Reklama

Katarzyna Kawa - Sophie Chang 6:4, 6:2

Wimbledon 2022. Kiedy i gdzie oglądać transmisje?

Transmisje Wimbledonu 2022 w dniach 27 czerwca - 10 lipca zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz meczów Igi Świątek i  Huberta Hurkacza, w akcji zobaczymy najlepszych tenisistów świata. Wimbledon będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu. Mecze Świątek, Hurkacza i innych skomentują między innymi Dawid Olejniczak czy Marcin Muras.

Szczegółowy plan transmisji Wimbledonu 2022 będzie dostępny na stronie Polsatsport.plMecze Świątek i Hurkacza na Wimbledonie będzie można oglądać w najwyższej jakości w telewizji na sportowych antenach Polsatu oraz w Internecie i na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem platformy Polsat Box Go

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL