Reklama

Reklama

Katarzyna Kawa także odpadła. Dobry początek, ale gra się załamała

Świetnie zaczęła mecz z rutynowaną Tunezyjką Ons Jabeur polska kwalifikantka Katarzyna Kawa. Walczyła jak równa z równą, krzyczała "trzymaj!", ale z czasem jej gra zaczynała się załamywać. Po przerwie medycznej mecz przegrała 4-6, 0-6.

Katarzyna Kawa już sprawiła na Wimbledonie sensację, gdy rozprawiła się w pierwszej rundzie z Kanadyjką Rebeccą Marino po wyczerpującym, trzysetowym boju. To już było spore osiągnięcie, a skala trudności rosła, jako że w kolejnym meczu trenująca w Poznaniu polska zawodniczka trafiła na samą Tunezyjkę Ons Jabeur, która w zeszłym roku wyrzuciła z turnieju Igę Światek, a teraz grała pamiętne deble z powracającą na korty Sereną Williams.

Reklama

Kiedy więc pierwsze dwa gemy zawodniczka z Afryki wygrała dość łatwo, przełamując serwis Polki, wydawało się, że to za trudna dla niej przeszkoda. Tymczasem Katarzyna Kawa straty odrobiła i z okrzykiem "Trzymaj!" wyszła na prowadzenie.

CZYTAJ TAKŻE: Niewiarygodny wyczyn polskich tenisistek podczas Wimbledonu

Katarzyna Kawa nie dała rady Ons Jabeur

Przyszły jednak błędy. Podwójny błąd serwisowy i kilka zmarnowanych piłek plus końcowy w gemie atak w siatkę sprawiły, że Jabeur zaczęła wygrywać 5-4. Skończyła seta i z każdą kolejną piłkę, z każdym gemem coraz wyraźniej się rozkręcała. Polce przytrafiało się coraz więcej błędów, aż w końcu przy stanie 3-0 dla Tunezyjki w drugim secie polska tenisistka poprosiła o interwencję lekarską i przedstawicielka służb medycznych badała jej ramię.

Polka wróciła do gry, ale często wymachiwała ramieniem, sprawdzając na ile boli. Gra wymknęła się jej spod kontroli. Nie było precyzji, koordynacji, nie było szans na nawiązanie z punktującą ją bezlitośnie Tunezyjką. Drugiego seta Katarzyna Kawa oddała już do zera, chociaż przy piłce meczowej Jabeur się nieco pospieszyła. Zaczęła schodzić z kortu z uniesioną ręką, tymczasem Polka sprawdziła piłkę i okazało się, że ta trzyma się linii. Doszło do równowagi i walka jeszcze trwała przez kilka minut.

GRA NAWROTA. Niezwykły quiz o Hubercie Hurkaczu, Idze Świątek i tenisie

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i Internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL