Katarzyna Kawa przegrywa w turnieju w Kozerkach

Katarzyna Kawa odpadła z turnieju ITF W100 Memoriał Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskiej. Polkę pokonała Bułgarka Wiktorija Tomowa 6:3, 6:1. W ćwierćfinale gra jeszcze Magda Linette, która około godziny 17 zmierzy się ze Słowaczką Viktorią Kuzmową. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Nie będzie więc polskiego półfinału. W przypadku zwycięstwa Kawa (145. WTA) mogła trafić na Magdę Linette, jeśli ta zwycięży w swoim pojedynku. 29-letnia tenisistka z Krynicy wyraźnie ustępowała najlepszej obecnie zawodniczce z Bułgarii, sklasyfikowanej na 105. miejscu w WTA.

W drugim secie Kawa nie wygrała gema przy własnym podaniu

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia 3:0 dla Tomowej. Mogło być nawet 4:0, ale Kawa obroniła dwa break pointy w najbardziej zaciętym - czwartym - gemie tej fazy spotkania. Bułgarka utrzymała swój serwis, Polka nie miała nawet szansy na przełamanie.

W drugim secie gra Kawy nie poprawiła się. Popełniała dużo niewymuszonych błędów, w dalszym ciągu miała niestabilny serwis. Kryniczanka przegrała wszystkie gemy przy własnym podaniu. Udało się wykorzystać jedynego break pointa dzięki czemu ugrała honorowego gema.

Pozostał półfinał debla

Mecz, który odbywał się w trudnych warunkach, w przekraczającym 30 stopni upale. Zakończył się po godzinie i ośmiu minutach gry.

Kawa gra jeszcze w Kozerkach w deblu. W parze z Niemką Vivian Heisen zagra w półfinale przeciw Pauli Kani-Choduń i Czeszce Renacie Voracovej.

ok

Ćwierćfinał turnieju ITF W100 Memoriał Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich w Kozerkach

Wiktoriya Tomowa (Bułgaria, 4) - Katarzyna Kawa (Polska, 7) 6:3, 6:1