Reklama

Reklama

Katarzyna Kawa popełniła aż 24 niewymuszone błędy

Przykrą niespodziankę sprawiła Katarzyna Kawa w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Rozstawiona z numerem 24. Polka przegrała z Australijką Storm Sanders 3:6, 1:6.


W pierwszym secie mieliśmy festiwal przełamań. Na dziewięć gemów w aż sześciu doszło do odebrania serwisu. Niestety, w czterech przypadkach straciła go 28-letnia Polka.

Sanders w drugiej partii jeszcze dwukrotnie przełamała podanie Kawy, a sama nie pozwoliła na to naszej tenisistce. Ostatecznie po godzinie i sześciu minutach to Australijka awansowała do kolejnej rundy kwalifikacji.

Obie zawodniczki nie prezentowały się najlepiej w statystkach. Zanotowały bowiem po jednym asie i pięciu podwójnych błędach. Były też na minusie odnośnie wygranych piłek do niewymuszonych błędów. Tylko że wynik Sanders to 15-18, a Kawy 7-24.

Reklama

Z pięciorga polskich tenisistów tylko Magdalenie Fręch udało się przebrnąć 1. rundę kwalifikacji. We wtorek odpadła Kawa, a dzień wcześniej Maja Chwalińska, Urszula Radwańska oraz Kacper Żuk.

1. runda kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa:

Storm Sanders (Australia) - Katarzyna Kawa (Polska, 24.) 6:3, 6:1

Pawo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy