Reklama

Reklama

Katarzyna Kawa odpadła w pierwszej rundzie w Poznaniu

Katarzyna Kawa już w pierwszej rundzie pożegnała się z tenisowym turniejem w Poznaniu.

Polka przegrała z Holenderką Arantxą Rus 4:6, 6:3, 6:7 (1-7) w pierwszej rundzie tenisowego turnieju z cyklu ITF Powiat Poznański Open (pula nagród 50 tys. dolarów), który w poniedziałek rozpoczął się w podpoznańskim Centrum Tenisowym Sobota.

Kawa, która w turnieju wystąpiła dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów, była bardzo blisko sprawienia sporej niespodzianki. Tenisistka AZS Poznań, zajmująca 424. miejsce w rankingu WTA toczyła równorzędny pojedynek ze sklasyfikowaną na 160. pozycji Holenderką.

W trzecim secie Kawa, przy stanie 5:4 dla Rus, obroniła trzy piłki meczowe i doprowadziła do tie-breaka. W nim już poległa prawie bez walki, zdobywając zaledwie jeden punkt.

Reklama

"Bardzo żałuję, że nie wygrałam, zwłaszcza, że po obronieniu piłek meczowych wróciłam do gry. Starałam się grać jak najlepiej i myślę, że w tym meczu nie było widać różnicy dzielącej nas w rankingu. W tie-breaku byłam już bardzo zmęczona. Rywalka to wykorzystała" - powiedziała po mecz Kawa.

We wtorek, w kolejnych spotkaniach 1. rundy, zaprezentują się pozostałe dwie polskie tenisistki, również grające dzięki "dzikim kartom". Magdalena Fręch zmierzy się Czeszką Renatą Voracovą, a Daria Kuczer ze Szwajcarką Larą Michel. Na kortach CT Sobota zaprezentuje się także turniejowa jedynka Czeszka Andrea Hlavackova. Srebrna medalistka w deblu igrzysk olimpijskich z Londynu zagra z reprezentantką Liechtensteinu - Stephanie Vogt.

Z zawodów już wcześniej, z powodu kontuzji, zrezygnowała Magda Linette, która pierwotnie miała być rozstawiona z nr 2. Do Soboty nie dojechała także Paula Kania, obecnie piąta polska zawodniczka w rankingu WTA (185). Kania w niedzielę jeszcze rozgrywała finał debla w turnieju WTA w Stambule.

wynik 1. rundy gry pojedynczej:

Arantxa Rus (Holandia) - Katarzyna Kawa (Polska) 6:4, 3:6, 7:6 (7-1)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje