Reklama

Reklama

Katarzyna Kawa ekspresowo pożegnała się z Rolandem Garrosem

Katarzyna Kawa nie zagra w turnieju głównym gry pojedynczej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa w Paryżu. Polska tenisistka zatrzymała się już na pierwszej przeszkodzie kwalifikacji, ulegając Czeszce Lindzie Fruhvirtovej 0:6, 4:6.

Obie tenisistki nigdy wcześniej ze sobą nie grały. Kawa zajmuje 132. miejsce w rankingu, ale w tym sezonie jej bilans w singlu był słaby - wygrała cztery mecz, a poniosła sześć porażek.

17-letnia Fruhvirtova to 192. zawodniczka rankingu, która ma być wielka nadzieją czeskiego tenisa. O czym przekonuje od czasu do czasu. W tym sezonie pokonała np. Wiktorię Azarenkę. Białorusinka skreczowała, ale przegrywając 2:6, 0:3.

Początek poniedziałkowego meczu należał do Fruhvirtovej, która już w drugim gemie odebrała serwis naszej tenisistce. 29-letnia Kawa mogła w trzecim gemie odrobić straty, miała dwa break pointy, ale młoda Czeszka utrzymała podanie.

Reklama

Tenis. Pierwszy set pod dyktando Lindy Fruhvirtovej

W czwartym gemie Polka po raz drugi straciła serwis i przegrywała już 0:4. Niestety, potem nie było lepiej. W szóstym gemie Kawa znowu oddała podanie i przegrała partię za pierwszą piłką setową.

29-latka z Krynicy-Zdroju pierwszego gema wygrała po 36 minutach rywalizacji, wyrównując stan na 1:1 w drugim secie. W czwartym gemie Kawa ponownie jednak straciła serwis i przegrywała 1:3.

W odróżnieniu od pierwszego seta Polka była jednak w stanie się podnieść i w siódmym gemie odrobiła stratę. Cóż z tego, skoro Kawa w ósmym gemie przegrała podanie i Fruhvirtova serwowała, aby wygrać mecz. Czeszce ta sztuka się jednak nie udała. Oddała podanie, choć wciąż prowadziła - 5:4.

Niestety, seria przełamań trwała. W 10. gemie zawodniczka z Krynicy-Zdroju straciła serwis, przegrywając seta 4:6 i cały mecz, który trwał godzinę i 11 minut.

Roland Garros. Pięcioro Polaków ma już pewny udział w grze pojedynczej

W kwalifikacjach do Rolanda Garrosa, które są trzystopniowe, zobaczymy jeszcze Kacpra Żuka.

Wiemy, że w turnieju głównym wystąpi na pewno pięcioro Polaków w grze pojedynczej: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch wśród kobiet oraz Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak wśród mężczyzn.

Kwalifikacje do Rolanda Garrosa, I runda:

Katarzyna Kawa (Polska, 25.) - Linda Fruhvirtova (Czechy) - 0:6, 4:6

Reklama

Reklama

Reklama