Reklama

Reklama

Juan Martin del Potro wraca na kort

Argentyńczyk Juan Martin del Potro, który ostatni raz zagrał na korcie w marcu 2015, poinformował na portalu społecznościowym, że uporał się z kontuzją lewego nadgarstka i wraca do tenisa. Argentyna będzie rywalem Polski w meczu Grupy Światowej Pucharu Davisa.

Argentyńczyk ma wystąpić w połowie lutego w turnieju ATP w Delray Beach na Florydzie. Natomiast mecz, w którym polscy tenisiści zadebiutują w 16-zespołowej elicie Pucharu Davisa odbędzie się w Gdańsku w dniach 4-6 marca.

Del Potro to triumfator US Open w 2009 r i brązowy medalista igrzysk olimpijskich w grze pojedynczej z Londynu. Obecnie zajmuje 1041. miejsce w rankingu ATP World Tour.

Ostrzegł swoich kibiców, że jego powrót będzie długotrwałym procesem i nie wie, w jakich zawodach będzie grał. Wszystko zależeć będzie od postępów w dochodzeniu do pełnego zdrowia i formy.

Reklama

"Wiem, że moja forma jest niewiadomą, więc proszę was (kibiców - PAP) o cierpliwość, bo to będzie mój pierwszy turniej, który także traktuję jako część procesu rehabilitacji i powrotu do tenisowego cyklu zawodów" - napisał 28-letni del Potro.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL