Reklama

Reklama

Johanna Konta: Serena Williams może obronić tytuł

Serena Williams zapowiedziała, że wraca na kort w styczniu. Amerykańska mistrzyni po urodzeniu córeczki już trenuje i będzie walczyła o obronę tytułu w Australian Open. - Skoro wraca, to na pewno wie, co robi. Będzie znów groźna - nie ma wątpliwości dziewiąta obecnie na świecie Brytyjka Johanna Konta.

Williams we wrześniu tego roku urodziła pierwsze dziecko. Niedawno ogłosiła, że po kilku miesiącach jest już gotowa, aby ponownie stanąć na korcie. Mimo że w przyszłym roku skończy 37 lat, to można spodziewać się jej bardzo dobrej formy.

W styczniu tego roku najlepsza tenisistka w historii zdobyła mistrzostwo w Melbourne będąc w ósmym tygodniu ciąży. Zwycięstwo w Australian Open było jej 23. w imprezie wielkoszlemowej.

W tamtej imprezie Serena Williams w ćwierćfinale pokonała Johannę Kontę, a więc najlepszą brytyjską tenisistkę, która wtedy była w naprawdę dobrej dyspozycji.

Reklama

- Ona jest nieprzewidywalna. Jeśli ktoś tak szybko wraca na kort po urodzeniu dziecka, to zapewne dobrze wie, co robi. Z uwagi na to, jak wiele meczów rozegrała w karierze i jakie ma doświadczenie, nigdy nie można jej skreślać. To jest przecież cały czas Serena. Na pewno wniesie mnóstwo do gry. Grałam z nią tylko raz, ale wiem, jak poważnie przygotowywała się do tego pojedynku. Jest profesjonalistką. W tamtym momencie byłam naprawdę w świetnej formie. Williams jest imponującą zawodniczką pod wieloma względami. Ma niesamowity sposób prezentowania się na korcie i gry. Ona nie pozwoli żadnej rywalce, aby ta czuła się komfortowo - dodaje brytyjska tenisistka.

Australian Open na żywo na antenach Eurosportu i w Eurosport Player.

KS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje