Reklama

Reklama

Jerzy Janowicz zagra w zespole PGE Skry Bełchatów

Najlepszy polski tenisista Jerzy Janowicz wystąpi w niedzielę w zespole PGE Skry Bełchatów w spotkaniu z siatkarską reprezentacją Polski. Dochód z tego pojedynku będzie przekazany na realizowany przez UNICEF program pomocy głodującym dzieciom w Czadzie.

"Nie widziałem się jeszcze z chłopakami ze Skry, więc nie wiem, na jakiej pozycji mam grać. Rozmowy na ten temat będą w niedzielę" - powiedział Janowicz.

W jego domu siatkówka była zawsze obecna, bo wyczynowo uprawiali ją rodzice - Anna (z domu Szalbot) i Jerzy Janowicz senior. Oboje w niedzielę będą wspierali syna z trybun częstochowskiej hali, w której odbędzie się mecz PGE Skry z reprezentacją Polski. Mama tenisisty ma jednak pewne obawy przed tym spotkaniem.

Reklama

"Nigdy wcześniej nie grał w siatkówkę, więc nie wiem, jak to będzie wyglądało. Pewne jest jednak to, że pod względem wzrostu nie będzie ustępował innym uczestnikom tego pojedynku" - powiedziała Anna Janowicz.

Niedzielny mecz to efekt współpracy, jaką UNICEF nawiązała w tym roku z bełchatowskim klubem. Współpracy, z której bardzo zadowoleni są m.in. zawodnicy PGE Skry.

"Jestem wielkim fanem FC Barcelony, która od dawna wspiera działania UNICEF. Teraz mogę być dumny z tego, że nasz klub wspiera tę samą organizację. Przede wszystkim jestem jednak ojcem i dlatego jestem gotowy zrobić wszystko co możliwe, aby pomóc dzieciom żyjącym w ubóstwie" - powiedział przed niedzielnym meczem środkowy PGE Skry Daniel Pliński.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy