Reklama

Reklama

​Jerzy Janowicz zagra w meczu z Argentyną

Nie chcieliśmy, żeby Jerzy, podobnie jak cały ubiegły rok, grał z kontuzją, więc decyzję o jego udziale w meczu o Puchar Daviesa podejmą lekarze. Ale na dzisiaj, a jest sobota, 27 lutego, syn prawdopodobnie zagra w meczu Polska - Argentyna w I rundzie Grupy Światowej Pucharu Daviesa [4 marca w gdańskiej Ergo Arenie] - powiedział Interii Jerzy Janowicz senior.

Ojciec Jerzego był gościem specjalnym 38. Halowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Tenisie rozgrywanych na kortach MOSiR w Pabianicach.

Reklama

- W minionym roku syn grał "na jednej nodze". Obecnie codziennie ciężko pracuje na korcie i w siłowni. Dzisiaj pojawiła się nadzieja na grę w meczu z Argentyną. Chcemy, żeby w tym roku, jak już będzie całkowicie zdrowy, po dwóch, trzech turniejach awansował do pierwszej pięćdziesiątki w rankingu ATP, a potem może nawet wszedł do pierwszej trzydziestki - mówił Jerzy Janowicz senior.

Sztab szkoleniowy Jerzyka liczy obecnie 8 osób. Niedawno dołączył do tego grona psycholog, z którym zawodnik pracuje codziennie. Spędza też ok. półtorej godziny w siłowni i 3 godziny na korcie. Celem Jerzego Janowicza jest, jak powiedział jego ojciec, awans do pierwszej dziesiątki ATP.

Grający w tenisa dziennikarze dyskutowali z Jerzym Janowiczem seniorem m.in. o karierze i szczegółach kariery syna, o jego "skrótach", psychice i możliwościach osiągania najwyższych celów. A także o różnych sposobach komentowania tenisa.

Dowiedz się więcej na temat: tenis | Jerzy Janowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje