Reklama

Reklama

Jerzy Janowicz wystąpi we wtorek w Australian Open

W drugim dniu wielkoszlemowego turnieju Australian Open na kortach w Melbourne zaprezentuje się Jerzy Janowicz. Łodzianina czeka ciężki bój z rozstawionym z "10" Amerykaninem Johnem Isnerem.

Pojedynek 56. w rankingu ATP Janowicza z 11. w tym zestawieniu Isnerem prawdopodobnie rozpocznie się nad ranem czasu polskiego. Będzie to trzecie spotkanie na korcie nr 2.

Polak pechowo już w meczu otwarcia trafił na gracza ze światowej czołówki. Wydaje się, że - przynajmniej teoretycznie - będzie mu bardzo trudno, by zachować regularność w wynikach uzyskiwanych w Australian Open. Po raz czwarty wystąpi w głównej drabince. W dotychczasowych startach za każdym razem odpadał w trzeciej rundzie. Isner znajdzie się w zasadniczej części zmagań w Melbourne po raz ósmy. Jego najlepszym rezultatem w tej imprezie jest 1/8 finału w 2010 roku.

Reklama

Największym kłopotem Polaka jest obecnie fakt, że kłopoty zdrowotne (kolejno: kolano, kręgosłup, stopa) znacząco utrudniły mu przygotowania do sezonu oraz sprawiły, że mecz z Amerykaninem będzie jego pierwszym spotkaniem od jesieni.

Zarówno 25-letni Janowicz, jak i starszy o pięć lat gracz z USA, dysponują podobnymi warunkami fizycznymi, a swoją grę opierają na serwisie. Pierwszy mierzy 203 cm, drugi jest o pięć centymetrów wyższy.

W imprezach ATP i w Wielkim Szlemie zawodnicy ci nigdy wcześniej się nie spotkali. Mieli jednak okazję zmierzyć się podczas ubiegłorocznej edycji Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata par mieszanych. W finale, którego jedną z odsłon był pojedynek singlowy mężczyzn, Isner wygrał w dwóch setach. Z triumfu w całej rywalizacji cieszył się jednak występujący w duecie z Agnieszką Radwańską łodzianin.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL