Jerzy Janowicz pokonał Jareda Donaldsona w 2. rundzie turnieju ATP w Cincinnati

Jerzy Janowicz pokonał Amerykanina Jareda Donaldsona 6:4, 7:6 (7-4) i awansował do 1/8 finału tenisowego turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Cincinnati. Kolejnym rywalem Polaka będzie Ukrainiec Ołeksandr Dołgopołow.

Janowicz przystępował do meczu z Donaldsonem opromieniony zwycięstwem nad Gaelem Monfilsem w 1. rundzie turnieju. Polak niespodziewanie pokonał rozstawionego z numerem 14. Francuza i wyraźnie dodało mu to pewności siebie.

Urodzony 9 października 1996 roku Donaldson, który w Cincinnati występował z tzw. dziką kartą, po raz pierwszy w karierze zagrał z plasującym się na 52. miejscu Janowiczem i sprawił Polakowi problemy szczególnie w drugim secie, który zakończył się tie-breakiem.

W pierwszym secie Janowicz przełamał rywala przy stanie 3:3 i to wystarczyło, by wygrać tę partię. W drugiej odsłonie było nieco więcej emocji - Polak obronił pięć piłek setowych, gdy rywal prowadził 6:5, a w tie-breaku zwyciężył 7-4.

Z kolei z Dołgopołowem 52. na świecie Janowicz grał już trzy razy i nigdy nie zdołał pokonać sklasyfikowanego o czternaście miejsc niżej Ukraińca.

W poprzednim sezonie łodzianin zakończył udział w imprezie w Cincinnati właśnie na 1/8 finału.

Jerzy Janowicz - Jared Donaldson 6:4, 7:6 (7-4)

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Janowicz | Jared Donaldson