Reklama

Reklama

Jerzy Janowicz narozrabiał, prezes PZT musi się tłumaczyć

Po ostrym wystąpieniu Jerzego Janowicza, który na konferencji prasowej po zakończeniu meczu Pucharu Davisa Polska - Chorwacja ostro skrytykował dziennikarzy i właściwie całą Polskę, za brak szans, tłumaczą się w mediach niemal wszyscy. Przeszła kolej na prezesa Polskiego Związku Tenisowego Krzysztofa Suskiego.

- Jurkowi nie poszły dwa turnieje w Stanach Zjednoczonych. Bardzo liczył na to, że dobrze wypadnie w Indian Wells i Miami, nie zagrał tam dobrze - opowiadał Krzysztof Suski.

- U nas Jurek chciał się odbudować, pokazać polskiej publiczności, że jest graczem światowej klasy i to udowodnił niedzielnym meczem i chciałem mu za to bardzo podziękować - podkreślał prezes Suski, jakby zapomniał o tym, że nasz tenisista jednak przegrał wygrane - zdawało się - spotkanie.

- Ocenianie Jurka po tych kilku emocjonalnych wypowiedziach, wydaje mi się, nie ma sensu - krytykował prezes.

Zapytany wprost o to, czy Janowicz otrzymywał pomoc w swej karierze, odparł:

- Janowicz otrzymywał pomoc, ona nadchodziła z różnych kierunków. Ze strony Polskiego Związku Tenisowego, a kilka lat wcześniej od firmy Prokom. Nie jesteśmy Wielką Brytanią, ani Francją. Warunki do uprawiania tenisa u nas, szczególnie w kategoriach skrzatów, młodzików, krasnali, do 12-14 lat, one są u nas ciężkie - tłumaczył Krzysztof Suski.

Reklama

Poza Rogerem Federerem, głos w sprawie wystąpienia Janowicza zabrali już chyba wszyscy, łącznie z Marinem Ciliciem. A Ty to już uczyniłeś? Nie czekaj! Zajmij swe stanowisko na forum - KLIKNIJ!, bądź w komentarzu!


Jurek wywołał burzę tak: "Skąd te oczekiwania!? Trenujemy po szopach!"

Jak zasłużyć na miano "pseudoprzyjaciela"? Wystarczy zapytać Jurka o to, czy nie zbyt szybko daje się wytrącić z równowagi. Jurek idzie po bandzie: Przepraszam, pan jest moim pseudoprzyjacielem


Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Janowicz | Krzysztof Suski | Polski Związek Tenisowy | ATP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje