Reklama

Reklama

Jerzy Janowicz - Joao Sousa 4:6, 5:7 w turnieju ATP w Madrycie

Jerzy Janowicz przegrał w pierwszej rundzie turnieju ATP w Madrycie z Portugalczykiem Joao Sousą 4:6, 5:7. Mecz trwał niecałe 1,5 godziny.

56. w rankingu ATP Portugalczyk w pierwszym secie łatwiej od Janowicza wygrywał swoje podania. Przy stanie 4:3 dla Sousy, Polak musiał bronić break-pointów, ale udało mu się doprowadzić do remisu.

Reklama

W kolejnym gemie Sousa bez większych problemów wygrał swój serwis, a Janowicz tym razem nie obronił break-pointów i pierwszy set padł łupem Portugalczyka.

W czwartym gemie drugiego seta Janowicz znowu musiał bronić się przed stratą swojego podania. Udało mu się, a w kolejnym gemie to on miał szansę przełamać Sousę. Portugalczyk dzięki skutecznemu serwisowi wyszedł jednak na prowadzenie 3:2.

Przy stanie 5:5 i serwisie Sousy, Janowicz prowadził 30:0, a potem 40:15. Najlepszy polski tenisista nie wykorzystał tej szansy, a w kolejnym gemie musiał bronić piłek setowych. Gdy Janowicz wyrzucił forhend za linię końcową, Sousa mógł cieszyć się z wygranej.

Polak w całym meczu popełnił 34 niewymuszone błędy. Zanotował dziewięć asów, popełnił trzy podwójne błędy serwisowe. Jego rywal miał cztery kończące zagrywki i nie popełnił żadnego podwójnego błędu. Ponadto Janowicz zapisał na swoim koncie 29 wygrywających bezpośrednio punkty uderzeń, Sousa - 12. 

W kolejnej rundzie Sousa, który grał w Madrycie jako lucky loser, zagra ze Stanislasem Wawrinką.

Łodzianin po raz pierwszy przegrał z Portugalczykiem. Do tej pory Polak miał na koncie trzy zwycięstwa. 

Jerzy Janowicz - Joao Sousa 4:6, 5:7

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Janowicz | Joao Sousa | ATP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje