Reklama

Reklama

Jelina Switolina - Magda Linette 3:6, 4:6 w 2. rundzie Wimbledonu

Wielki mecz Magdy Linette! Polka spektakularnie pokonała rozstawioną z numerem "3" Jelinę Switolinę 6:3, 6:4! Tym samym jest drugą Polką, po Idze Świątek, która melduje się w 3. rundzie Wimbledonu.

Linette w pierwszej rundzie Wimbledonu mierzyła się z 19-letnią Amandą Anisimovą i młoda rywalka sprawiła jej trochę kłopotów. To ona wygrała pierwszego seta, ale z biegiem czasu Linette wyraźnie się rozkręciła. Szybko wyrównała wynik meczu, a decydującego seta wygrała aż 6:1. 

Switolina miała być jednak znacznie cięższą przeprawą. Sklasyfikowana na 5. miejscu w rankingu WTA, a w Wimbledonie rozstawiona z "3" Ukrainka w poprzedniej rundzie wygrała 6:3, 2:6, 6:3 z Belgijką Alison Van Uytvanck.

Polska tenisistka nie najlepiej rozpoczęła spotkanie, bo od przegranego serwisu. Na szczęście natychmiast odpowiedziała przełamaniem, a później wygrała też przy serwisie Switoliny na 3:1. 

Linette przewagi nie wypuściła już do końca seta i po bardzo solidnej grze wygrała 6:3.

Reklama

Świetna gra Linette na Wimbledonie!

Drugi set był bardzo zacięty. Obie tenisistki jak oka w głowie pilnowały tego, by nie przegrać własnego serwisu. Jakość zagrywki poprawiła zwłaszcza Switolina, wysoko wygrywając swoje podania, ale Linette nie pozostawała jej dłużna. Przy stanie 3:4 obroniła break-point, a później trzema cudownymi akcjami doprowadziła do stanu 4:4.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Kolejny gem był kluczowy dla przebiegu meczu. Switolina wygrała pierwszą wymianę, ale cztery kolejne padły łupem Linette. Polka przełamała Ukrainkę i wygrywała już 5:4, będąc o krok od zwycięstwa.

Ostatni gem przy serwisie Polki był już jej popisem. Linette wygrała go bez straty piłki i awansowała do trzeciej rundy!

Jelina Switolina - Magda Linette 3:6, 4:6 w 2. rundzie Wimbledonu

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama