Reklama

Reklama

Jelena Ostapenko ma patent na Igę Świątek? "Wiem, jak grać przeciwko niej"

Jelena Ostapenko jest ostatnią zawodniczką, której udało się wygrać z Igą Świątek. Teraz awansowała do 2. rundy Rolanda Garrosa i jak twierdzi - wie, jak pokonać Polkę, jeśli spotka się z nią na dalszym etapie turnieju.

Iga Świątek jest niepokonana od 29 meczów. Polka przygotowuje się obecnie do meczu 2. rundy Rolanda Garrosa przeciwko Alison Riske. Światowa "jedynka" jest faworytką paryskiego turnieju.

W 2. rundzie Rolanda Garrosa zameldowała się także Jelena Ostapenko. Łotewska tenisistka jest ostatnią zawodniczką, której udało się pokonać Świątek. Było to w lutym tego roku.

Czytaj także - Roland Garros. Hurkacz i Świątek zagrają o tej samej porze?

Reklama

Jelena Ostapenko wie, jak wygrać ze Świątek?

- Jest świetną zawodniczką i gra obecnie naprawdę dobrze. Gdybym grała przeciwko niej, czuję, że będę naprawdę skoncentrowana na tym meczu. Naprawdę wiem, co robić i jak grać przeciwko niej. Nie wiem, co jeszcze powiedzieć - stwierdziła ostatnio zapytana o Świątek Ostapenko, cytowana przez Lucę Fiorino, włoskiego dziennikarza.

Tenisistka z Łotwy wie co mówi. Dotychczas trzykrotnie mierzyła się ze Świątek i za każdy razem wygrywała! 

Zanim jednak 13. w rankingu WTA Ostapenko będzie mogła zmierzyć się ze Świątek, musi pokonać Alize Cornet (40. w rankingu WTA).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL