Reklama

Reklama

Jelena Ostapenko dla tenisa rzuciła karierę tancerki

Łotyszka Jelena Ostapenko, która wygrała w maju wielkoszlemowy turniej na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu, dla tenisa zrezygnowała z kariery tancerki. Decyzję podjęła w wieku 15 lat - przyznała na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych

20-letnia Ostapenko, która w Paryżu w finale singlistek pokonała sensacyjnie rozstawioną z "trójką" Rumunkę Simonę Halep (4:6, 6:4, 6:3) trenowała taniec przez kilka lat równolegle z tenisem.

O tym, że nie zapomniała tanecznych ruchów świadczy film, który zamieściła w internecie, w którym u boku zawodowego tancerza Maksyma Kravczenki, po zaledwie jednym treningu, wykonuje profesjonalnie salsę.

Na trawiastych kortach na Wimbledonie Łotyszka przegrała w ćwierćfinale z rozstawioną z "dziesiątką" 37-letnią Venus Williams.

Reklama

Teraz przygotowuje się do ostatniego w tym roku turnieju wielkoszlemowego - na twardych kortach w Nowym Jorku. Ważnym punktem w przygotowaniach będzie turniej w Toronto, który rozpocznie się w poniedziałek na kortach Aviva Centre.

Reklama

Reklama

Reklama