Reklama

Reklama

Janowicz wygrał z Brownem w Montpellier

Rozstawiony z numerem 5. Jerzy Janowicz wygrał 2:6, 7:6 (7-1), 7:5 z reprezentantem Niemiec Dustinem Brownem w pierwszej rundzie turnieju ATP w Montpellier (z pulą nagród 494 310 dolarów). Polak obronił sześć piłek meczowych.

Kolejnym rywalem Janowicza będzie Francuz Benoit Paire lub Gruzin Nikoloz Basilaszwili. Ich mecz we wtorek.

W najnowszym rankingu ATP 24-letni Janowicz sklasyfikowany jest na 44. miejscu, a jego o sześć lat starszy rywal - o 50 pozycji niżej.

W pierwszym secie reprezentujący dawniej Jamajkę Brown dwa razy przełamał Janowicza, pokonując go 6:2 w 23 minuty.

W drugiej partii przy stanie 5:3 dla Niemca i serwisie Janowicza rywal Polaka nie wykorzystał dwóch piłek meczowych.

Przy podaniu Browna nasz zawodnik walczył jeszcze o pozostanie w meczu, przełamał rywala, znów broniąc meczboli, i doszedł go na 5:5, a potem objął prowadzenie 6:5. Rywal doprowadził do wyrównania.

Reklama

W tie-breaku jako pierwszy serwował Janowicz i objął prowadzenie 3-0, a potem do końca kontrolował przebieg tie-breaku, wygrywając go 7-1.

Trzecią partię Brown zaczął od wygranego gema przy własnym podaniu. Janowicz odpowiedział gemem do zera, serwując w nim dziesiątego asa w meczu. W czwartym gemie Polak zaserwował kolejne dwa asy, wyrównując na 2:2.

Panowie długo zgodnie wygrywali gemy przy własnych serwisach. Przy stanie 5:4 dla Browna i podaniu Polaka Janowicz obronił kolejne dwa meczbole. Po chwili to nasz zawodnik przełamał rywala "na sucho" i otworzył sobie drogę do zwycięstwa, prowadząc 6:5.

Janowicz serwował po wygraną i nie zmarnował okazji, wygrywając gema do zera. Mecz trwał godzinę i 47 minut.

W całym spotkaniu Polak zaserwował 14 asów, przy dziewięciu rywala.

Wynik meczu I rundy:

Jerzy Janowicz (Polska, 5.) - Dustin Brown (Niemcy) 2:6, 7:6 (7-1), 7:5

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL