Reklama

Reklama

Janowicz w składzie na mecz z Rosją w Pucharze Davisa

Dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisowego Wojciech Andrzejewski podał skład, w jakim reprezentacja Polski wystąpi w najbliższym meczu Pucharu Davisa. - W grupie, która poleci na mecz z Rosją, na 90 procent będzie Jerzy Janowicz - poinformował.

W zespole, który poleci 26 stycznia do Moskwy na pojedynek pierwszej rundy Grupy I Strefy Euroafrykańskiej (31 stycznia - 2 lutego) poza Janowiczem mają być także: debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski oraz Michał Przysiężny. Na wszelki wypadek do Moskwy uda się także Grzegorz Panfil.

- To na wypadek, gdyby któremuś z wymienionych wcześniej zawodników - odpukać - przydarzyła się kontuzja. Musimy być przygotowani także na taką ewentualność - zaznaczył Andrzejewski.

Jak dodał, odnośnie Janowicza nie ma jeszcze dokładnych ustaleń, ale jego zdaniem można w tej sprawie mówić o "delikatnym optymizmie". Potwierdził także, że z występów w tegorocznej edycji Pucharu Davisa zrezygnował z kolei Łukasz Kubot.

Reklama

Dyrektor sportowy PZT podał także nazwiska zawodniczek, które w biało-czerwonych strojach wystąpią w spotkaniu w Grupie Światowej II rozgrywek o Fed Cup ze Szwecją w Boras (8-9 lutego). W drużynie znajdą się: Agnieszka Radwańska, Katarzyna Piter, Alicja Rosolska i Paula Kania.

- To na chwilę obecną najsilniejszy skład, biorąc pod uwagę, że Ula Radwańska nie jest jeszcze na razie w stanie grać - podkreślił.

Oficjalnie składy mają zostać potwierdzone na początku przyszłego tygodnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL